Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Прозорро Продажі презентували новий сервіс факторингу

12 вересня 2024 року АТ «Прозорро.Продажі» за підтримки Міністерства економіки України спільно з Міжнародною Фінансовою Корпорацією (IFC) та Державним секретаріатом з економічних справ Швейцарії (SECO) презентували новий сервіс факторингу на закритому бізнес-сніданку. Про це повідомляє Мінекономіки.

Захід зібрав експертів фінансового сектору, представників державних установ та бізнесу.

Сервіс факторингу був створений за підтримки Міністерства економіки України та IFC у межах проекту «Фінансування на основі активів». На презентацію були запрошені представники органів державної влади, зокрема Міністерства економіки, Міністерства фінансів, Міністерства цифрової трансформації, міжнародні організації та партнери з розвитку (IFC, USAID), держзамовники, фінансові установи (Незалежна асоціація банків України, АТ «Ощадбанк», АТ «ПУМБ» та інші) та профільні асоціації (Європейська Бізнес Асоціація і т.д).

Член правління Прозорро.Продажі Григорій Легенченко познайомив присутніх із функціоналом та можливостями нового сервісу. Спікер наголосив, що напрям факторингу отримав значну підтримку держави та включений у стратегію розвитку Національного банку України з розвитку кредитування. Підтримують проект міжнародні та українські організації — IFC, член Групи Світового Банку, УАТФФ, НАБУ, ЕВА тощо. Під час презентації учасники дізнались про етапи запровадження сервісу та його переваги для малого, середнього бізнесу, держзакупівель.

«Сервіс факторингу допоможе оперативно отримувати кошти для покриття поточних витрат, інвестицій у подальший розвиток чи масштабування виробництва. Завдяки новому цифровому інструменту плануємо сприяти покращенню мікро- та макроекономічної ситуації в державі та спільно з партнерами реалізовувати стратегічні цілі», — прокоментував Григорій Легенченко. 

Перший заступник Міністра економіки України Олексій Соболев наголосив на важливості підтримки малого і середнього бізнесу, зазначивши, що новий напрям факторингу є частиною стратегії Міністерства економіки на 2024-2027 роки.

«Торік для підтримки розвитку підприємництва ми запустили програму «Доступний факторинг». Вона полегшує доступ бізнесу до оборотних коштів та дозволяє проводити закупівлі і продаж товарів з відстрочкою платежу та компенсацією від держави ставки на рівні 13%. Сьогодні цим фінансовим інструментом у межах програми скористалися 24 компанії на загальну суму понад 371 млн гривень. Це запорука сталого розвитку українського підприємництва та зміцнення економіки», — пояснив Олексій Соболев.

Керівниця діяльності IFC в Україні Олена Волошина сказала: «Запуск платформи фінансування на основі активів є частиною роботи IFC над покращенням доступу до фінансування для українського бізнесу. Такі рішення як факторинг та реверсивний факторинг допоможуть компаніям залучати кошти для поповнення оборотного капіталу і таким чином наростити обсяги продажів, зміцнити фінансове становище, та бути більш стійкими до криз. Запуск такого інноваційного рішення є результатом плідної співпраці IFC, SECO та Уряду України. Спільними зусиллями ми маємо намір побудувати більш інклюзивну та сталу економіку для України».

Керівник програм з розвитку приватного сектору в Україні та Південному Кавказі, Державний секретаріат Швейцарії з економічних справ (SECO) Ірен Фрай також висловила підтримку сервісу факторинг.

«Ми пишаємося тим, що підтримуємо впровадження цього важливого фінансового інструменту в Україні разом з IFC та нашими урядовими партнерами. Сприяння доступу до фінансування для МСП є ключовим аспектом роботи SECO. Фінансування на основі активів змінить можливості доступу до фінансування для МСП, дозволяючи їм залучати робочий капітал, розвивати свій бізнес і вносити вагомий вклад в економіку. Ми сподіваємося, що запуск цієї платформи прокладе шлях для розвитку інших ініціатив, які ще більше стимулюватимуть конкуренцію та інновації», — прокоментувала Ірен Фрай.

Довідково

АТ «Прозорро.Продажі» та ДП «Прозорро» — це дві різні державні компанії, які побудовані на принципах «усі бачать усе», але адмініструють та розвивають різні електронні системи. АТ «Прозорро.Продажі» — для проведення онлайн-аукціонів з реалізації публічних активів, ДП «Прозорро» — для проведення тендерів на закупівлю товарів, робіт і послуг державними підприємствами та установами. Загальний обсяг доходу, отриманого бюджетами різних рівнів завдяки Прозорро.Продажі, сягає майже 89,8 мільярда гривень.

Факторинг – це беззаставний вид фінансування закупівель або продажу товарів чи послуг з відстрочкою платежу (тобто — обігового капіталу).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ