Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

При керівництві Гриценка, було розпродано найбільшу кількість бронетехніки, - експерт

Полковник Дмитро Соболєв, екс-співробітник Головного управління розвідки України, вважає, що військові чиновники впродовж багатьох років цілеспрямовано розпродавали бронетехніку за неринковими цінами.
Полковник Дмитро Соболєв, екс-співробітник Головного управління розвідки України.

Найбільшу кількість танків було продано в 2005-2007 роках, в період роботи Анатолія Гриценка.

Через жадібність і злодійство військових чиновників до початку військових дій на Донбасі «бронетанковий кулак» України був дуже ослаблений. У 2014 році в ЗСУ значилося всього близько 690 танків і 2000 бойових машин. Хоча, після розпаду СРСР Україна отримала зі складу військових округів Радянської армії близько 6000 танків і 6500 одиниць броньованих машин і не менш 700 підприємств оборонного комплексу, здатних виробляти практично будь-які зразки озброєння і військової техніки.

«Причина настільки катастрофічної ситуації - корупційні схеми, за якими військова техніка відчужувалася, переправлялася закордон, іноді навіть за ціною металобрухту. Кошти з державних оборонних замовлень розкрадалися чиновниками всіх структур, з 2000 року це явище стало масово-хронічним.

За даними Державної служби експортного контролю (в період з 1992 по 2012 рр.) було продано за кордон 1412 танків. За оцінкою Стокгольмського інституту проблем миру і безпеки (SIPRI), з 1995 по 2015 рік Україна відправила на експорт 778 одиниць техніки радянського виробництва. За даними SIPRI в період з 2006 по 2016 роки продано військової техніки на $ 8,5 млрд.

Найбільшу кількість бронетехніки було продано в період керівництва Міністерством Оборони Анатолієм Гриценком (2005-2007 роки). При ньому зі складу ЗС України було виведено 698 танків Т-72, ​​з них 198 бойових машин було реалізовано за середньою ціною в 200 тис. грн. (на міжнародному ринку, ціна становила 2,8 млн. грн.). У строю залишалося всього 425 танків Т-72. Виручені від продажу кошти не вкладалися в закупівлі сучасних зразків і в розвиток власного українського виробництва, час було втрачено. Це і призвело до складної ситуації в 2014 році», - вважає Полковник Дмитро Соболєв, екс-співробітник Головного управління розвідки України.

Українські новини

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ