Слухай онлайн
Політика

Путін запропонував Порошенку "план окупації"

Голова представництва США при ООН Саманта Пауер під час засідання Ради безпеки ООН розповіла, що президент Росії Володимир Путін пропонував президентові України Петру Порошенку "мирний" план, щоб звільнити Росію від відповідальності щодо Мінських угод.

"Нещодавно президент Путін запропонував президенту Порошенку обговорити російський мирний план для того, щоб звільнити Росію від зобов'язань перед Мінськими угодами", - сказала Пауер.

За її словами, російський план передбачав легітимізацію територіальних захоплень сепаратистів з вересня, а також перебування російського персоналу і військової техніки на території України.

"Ми бачили такі мирні плани і раніше. Це було в Абхазії, Південній Осетії і Придністров'ї", - розповіла Пауер.

У цьому зв'язку посол США додала, що коли президент Порошенко не прийняв пропозиції Путіна, Росія пішла на звинувачення України в тому, що це є доказом незацікавленості України у досягненні миру. "Давайте цей "мирний" план Путіна називати своїми іменами, це російський план окупації України", - переконана Пауер.

Разом з тим, вона акцентувала увагу на тому, що, якщо Росія дійсно серйозно ставиться до миру, вона повинна сумлінно виконувати Мінські угоди, і відповідно з ними вивести всю військову техніку, військовий персоналу, звільнити всіх заручників, у тому числі, льотчика Надію Савченко, припинити підтримувати сепаратистів і забезпечити контроль України над державним кордоном.

18 січня Міністерство закордонних справ Росії повідомило про відсутність відповіді президента України Петра Порошенка на пропозицію президента Росії Володимира Путіна про відведення важкої артилерії від лінії зіткнення в Донбасі.

Зазначалося, російська сторона нібито виступила за те, щоб терміново розпочати відводити важкі озброєння від лінії зіткнення у відповідності з її проходженням відповідно координатами, на яких наполягає українська сторона.

Крім того, у заяві йдеться, що аеропорт міста Донецьк згідно з мінськими домовленостями повинен бути переданий під контроль ополченців.

DT.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ