Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Рада прийняла заяву-відповідь Польщі щодо Волинської трагедії

Верховна Рада затвердила заяву України щодо ухвалення Сенатом і Сеймом Польщі постанов про Волинську трагедію. За відповідну заяву проголосували 247 депутатів.

Представляючи постанову віце-спікер парламенту Оксана Сироїд наголосила, що в розробці тексту заяви брали участь усі фракції і групи Верховної Ради.

Водночас нардеп від "Батьківщини", заступник голови комітету у закордонних справах, Борис Тарасюк заявив, що у знак протесту на дії польських сейму і сенату складає повноваження голови депутатської групи по зв'язках з Польщею.

"Парламент України вважає встановлення Сеймом Республіки Польща "Національного дня пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1943-1945 роках" за вияв політизації трагічних сторінок українсько-польської історії", - сказано у заяві.

Також вказується, що ухвалення відповідних постанов Польщею "поставило під загрозу політичний і дипломатичний доробок та зусилля двох держав і народів, спрямовані на взаємне прощення, примирення та вшанування пам’яті невинних жертв: українців та поляків".

"Верховна Рада України, відтак, засуджує односторонні дії Сенату та Сейму  Республіки Польща, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття", - йдеться в заяві.

У заяві український парламент закликав істориків вести фаховий діалог щодо спільної історії, нинішні та майбутні покоління українців і поляків продовжувати стратегічне партнерство.

Польских депутатів закликали "припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії та зосередити зусилля на конструктивній побудові взаємин між Україною та Республікою Польща".

В заяві зазначається, що "парламент України заявляє, що необхідно з належною повагою і рівною турботою вшановувати пам'ять усіх жертв на території обох держав".

Як відомо, сейм Польщі проголосував за резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА".

УП

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ