Слухай онлайн
Політика  |  Здоров'я

Рада ухвалила законопроєкт про зміни в законодавстві у зв’язку з COVID-19

Верховна Рада України на позачерговому засіданні 17 березня затвердила в цілому проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19".

За це депутати проголосували конституційною більшістю, документ підтримали понад 300 законодавців, - передає Радіо Свобода.

Верховна Рада у вівторок зібралася на позачергове засідання, метою якого є розгляд законопроєктів щодо протидії коронавірусній інфекції.

Рада зібралась на позачергове засідання. Наживо

Як попередив голова Верховної Ради Дмитро Разумков, на позачерговому засіданні не буде деяких депутатів, які, повернувшись із закордонних відряджень, почуваються зле. Про кого саме йдеться, невідомо.

Перед засіданням керівництво парламенту заявило, що всі депутати мають бути у захисних масках. Попри це, сам голова парламенту Дмитро Разумков і значна частина депутатів працюють без такого захисту.

Ухвалені Закони:

1. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)", що передбачає:

  • проведення закупівлі товарів, робіт та послуг необхідних для цієї мети без застосування процедур, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі»;
  • стовідсоткову попередню оплату за такі товари, роботи та послуг;
  • звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, призначених для запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19);
  • контроль із боку Кабінету Міністрів України за цінами на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари.

Детальніше за посиланням.

2. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров'я", що стосується забезпечення можливості здійснювати закупівлі медичних товарів за кошти державного бюджету із залученням Закупівельної організації (Особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров'я), застосування прозорих закупівельних процедур та економії бюджетних коштів, що дозволить забезпечити пацієнтів України життєво необхідними, ефективними, безпечними та якісними лікарськими засобами та іншими медичними товарами, а також сприятиме виконанню взятих Україною на себе міжнародних зобов'язань.

Більше тут

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");