Слухай онлайн
Політика

Резніков наголошує на необхідності прискорення будівництва військово-морської бази у Бердянську

Міністр оборони Олексій Резніков та Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний в рамках робочого візиту перебувають у місті Бердянськ Запорізької області. Повідомляє пресслужба Міноборони у Фейсбуці.

Очільник оборонного відомства та Головнокомандувач ЗС України ознайомились із ходом будівництва військово-морської бази «Схід», гідротехнічних споруд біля причальної стінки та майбутньої казарми для військовослужбовців окремого батальйону морської піхоти.

Під час ознайомлення з ходом робіт Олексій Резніков зазначив, що після окупації Криму та окремих районів Донеччини та Луганщини Росія намагається де-факто окупувати й Азовське море. Крім загострення безпекових ризиків, за словами Міністра оборони, це вже створило системні загрози для судноплавства.

«Ми постійно звертаємо на це увагу, адже це небезпечний прецедент для всього світу. Посилення наших спроможностей у цьому напрямку і розвиток Військово-Морських Сил в цілому є одним з пріоритетів. Для цього будуть залучатися не тільки державні кошти, це також буде одним із завдань військової дипломатії для посилення взаємодії з партнерами. По закінченні поїздки ми проведемо детальний аналіз поточної ситуації. Будуть надані відповідні доручення, щоб прискорити будівництво бази ВМС у Бердянську», - додав Олексій Резніков.

Під час доповіді Міністру та Головнокомандувачу командувач Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа повідомив, що на баланс Міноборони буде передана ділянка у 3,04 га, де буде розміщено командування бази, два дивізіони кораблів, а саме: дивізіон малих броньованих артилерійських катерів і патрульних катерів типу Mark VI та дивізіон суден забезпечення.

Також тут будуть дислокуватися радіотехнічний підрозділ та підрозділ боротьби із протидиверсійними засобами, сили забезпечення. У цьому році вже виділена земельна ділянка у 1,4 га, де зводиться казармений комплекс для 200 військовослужбовців окремого батальйону морської піхоти. Передбачено будівництво медичного пункту, спортивного комплексу та гуртожитку для сімей військовослужбовців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ