Слухай онлайн
Політика

Росія формує 10-тисячну дивізію біля кордону з Україною, - Генштаб ЗСУ

На території РФ, поблизу кордонів з Україною формується 150 мотострілкова дивізія, яка налічує більше 10 тисяч військовослужбовців. Відтак, Російська Федерація порушила положення Віденського документу 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки. Такими є результати інспекції, проведеної Генштабом ЗСУ на території Ростовської області, повідомив Генштаб ЗСУ на Фейсбук.

Як сказано в повідомлені, у період 16-19 січня 2017 року Україна спільно з Канадою та Королівством Данія провели інспекцію зазначеного району на території Ростовської області Російської Федерації.

Головна мета інспекції: перевірити, чи дійсно Російська Федерація проявляє відкритість та транспарентність своєї військової діяльності, як це передбачає Віденський документ 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки (далі – ВД-2011).

Результати інспекції будуть доведені до держав-учасниць ОБСЄ у терміни, визначені ВД-2011, тобто протягом 14 діб після завершення контрольного заходу. Зокрема, буде надано офіційний звіт про хід інспекції зазначеного району, який розповсюджуватиметься офіційною мережею ОБСЄ.

В ході інспекції багатонаціональна інспекційна група підтвердила недотримання Російською Федерацією положень ВД-2011 щодо надання інформації про військові сили всім державам-учасницям ОБСЄ.

Поблизу кордонів з Україною формується 150 мотострілкова дивізія, яка налічує більше 10 тисяч військовослужбовців. Зазначена інформація надана інспекційній групі представниками міноборони Росії. Оприлюднена дата початку формування дивізії 10 січня 2017 року. Це суперечить інформації, яку ж сама Російська Федерація надала державам-учасницям офіційною мережею ОБСЄ у листопаді 2016 року.

Зокрема Росія повідомила, що не планує у 2017 році збільшення чисельності особового складу регулярних формувань та бойових частин у відповідності до пункту 10.3 ВД-2011.

Крім цього порушено пункт 10.3.3 ВД-2011, в якому зазначається, що у випадку, коли така інформація не може бути представлена у щорічному обміні воєнною інформацією, ця інформація буде надаватися офіційною мережею ОБСЄ за 42 доби до такого збільшення чисельності особового складу або з початком такого збільшення. 

Найближчими днями відбудеться брифінг начальника Управління верифікації Генерального штабу Збройних Сил України з питань інспекційної діяльності України в рамках ОБСЄ та в умовах російської агресії, в ході якого буде поінформовано громадськість щодо проведення інспекції.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ