Слухай онлайн
Політика

Росія не братиме участь у засіданнях ПАРЄ протягом 2016 року - Брассер

Російська делегація не зможе брати участь у засіданнях ПАРЄ майже протягом всього 2016 року. Про йдеться у заяві президента ПАРЄ Анн Брассер.

"Вчора я отримала лист від голів Ради Федерації і Державної Думи, в якому йдеться про рішення Федеральних Зборів Російської Федерації відмовитись від заявки на підтвердження повноважень російської делегації при Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) до відкриття сесії Асамблеї 25 січня", - повідомила Брассер.

За словами президента ПАРЄ, вона шкодує про таке рішення. "Через нього, відповідно до статті 25 Статуту Ради Європи і відповідно до статті 6 правил процедури Парламентської Асамблеї, делегація Російської Федерації не зможе брати участь у роботі Асамблеї протягом 2016 року, або, принаймні, до наступних парламентських виборів у Росії", – додала вона.

Раніше російська делегація оголосила про відмову від участі в роботі ПАРЄ до кінця 2015 року.

Наприкінці січня 2015 асамблея ухвалила резолюцію, в якій підтвердила позбавлення делегації РФ права голосу, права участі в засіданні статутних органів і можливості брати участь у моніторингової діяльності асамблеї. Причиною такого рішення була ситуація в Україні.

Росія погрожує вийти з Ради Європи, якщо санкції ПАРЄ не будуть скасовані.

Додамо, що наступні парламентські вибори в РФ призначені на 18 вересня 2016 року.

Укрінформ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ