Слухай онлайн
Політика

Росія заблокувала резолюцію Ради Безпеки ООН щодо хімічної атаки в Сирії

Рада Безпеки ООН не змогла ухвалити резолюцію щодо хімічної атаки в Сирії. Проти ухвалення резолюції щодо застосування хімічної зброї у Сирії виступила Росія. США заявили, що окремим державам пора діяти самостійно в урегулюванні сирійської кризи. Повідомила Німецька хвиля.

Засідання Ради Безпеки ООН, скликане після отруйної атаки на сирійське місто Хан-Шейхун, закінчилося безрезультатно. Учасники не досягли консенсусу та не спромоглися ухвалити проект резолюції, яку підготували США, Франція та Великобританія, передають у середу, 5 квітня, інформагенції AFP та dpa. При цьому представники держав, які є членами Радбезу, звинувачули одне одного в недієздатності.

У проекті резолюції, який розглядали на засіданні, різко засуджувався напад на Хан-Шейхун та вимагалося проведення швидкого розслідування. Додаткових санкцій проект не передбачав, там тільки йшлося про погрозу їх запровадити без називання конкретних імен, пише dpa.

В МЗС Росії назвали постановочними відео про хіматаку в Сирії

Росія: Резолюція непотрібна

"Особливої необхідності в ухваленні резолюції на цьому етапі ми не бачимо. Рішень, ухвалених раніше, цілком достатньо для ретельного розслідування інциденту", - цитує заступника постійного представника РФ при ООН Володимира Сафронкова інформагенція "Інтерфакс". Раніше офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що текст проекту резолюції - "категорично неприйнятний". За її словами, недолік документу в тому, "що він випереджає результати розслідування і спрожогу називає винних".

Шокуюче відео "Перші хвилини після хімічної атаки у Сирії" (+18)

США: Час діяти самостійно

Постійна представниця США при ООН Ніккі Хейлі заявила, що Росія та Іран, які підтримують Башара Асада, не зацікавлені в мирному врегулюванні в Сирії. "Скільки ще дітей повинні померти, поки Росія занепокоїться?" - цитує Хейлі dpa.

"Коли Організація Об'єднаних Націй послідовно зазнає невдачі у своєму обов'язку діяти колективно, в житті держав настає час, коли ми змушені діяти самостійно", - додала Хейлі. Представниця США не конкретизувала, що вона має на увазі.

dw.com

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ