Про припинення вогню і гуманітарну допомогу окупованим районам Донбасу планують домовлятися учасники тристоронньої контактної групи. Повідомило Радіо Свобода.
Про припинення вогню і гуманітарну допомогу окупованим районам Донбасу планують домовлятися учасники тристоронньої контактної групи. У середу, 24 грудня, у Мінську все готове для зустрічі задля врегулювання конфлікту на сході України, що триває вже понад півроку. Експерти вважають, що прориву у Мінську очікувати не варто, але вказують на те, що до Росії на переговорах, імовірно, вперше ставитимуться як до сторони конфлікту.
Експерт із питань безпеки Юрій Костюченко вважає: сподіватися на суттєві результати зустрічі в Мінську, ймовірно, немає сенсу, адже домовленості, досягнуті на попередніх таких зустрічах, переважно не виконувалися. Водночас, на його думку, важливим є сам факт переговорів.
За останній час, на думку експерта, ця міжнародна кон’юнктура змінилася: риторику Кремля про непричетність до подій в Україні ніхто всерйоз не сприймає і Росію де-факто визнають стороною конфлікту. Доказом цьому – погодження дати проведення чергової мінської зустрічі, що відбулося без участі сепаратистських угруповань, у телефонній розмові лідерів України, Росії і Євросоюзу.«Треба вітати будь-які переговори, тим більше, у нинішній ситуації, коли загрози залежать від великої кількості факторів, у першу чергу, міжнародного впливу. Спроможність агресора домовлятися залежить від міжнародної кон’юнктури», – вважає він.
«Обʼєктивно будь-які переговори сприяють зниженню рівня загроз, хоча якісь великі надії з цього приводу плекати, мабуть, немає сенсу», – наголошує експерт.
У своїй свіжій доповіді Міжнародна кризова група називає переговори між сторонами конфлікту на сході України єдиним прийнятним нині способом уладнати ситуацію. Аналітики цієї неурядової організації також вказують на наближення гуманітарної катастрофи у підконтрольних бойовикам районах Донбасу і наголошують, що сторонам треба якнайшвидше домовитися про підтримку там цивільного населення, доки зима не перейшла у найсуворішу свою фазу.
Чит. також Верховна Рада відмовилася розширювати повноваження РНБО: проект Порошенка провалився