Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Розлучені Корейською війною родичі зустрілися в КНДР

Кілька десятків південнокорейців перетнули кордон 20 серпня, щоб зустрітися зі своїми родичами на території Північної Кореї, повідомили західні ЗМІ.

Більшість із них розлучилися з рідними під час Корейської війни 1950-1053 років. Країни так і не підписали мирної угоди, кордон між ними суворо охороняється. Останнім часом лідери двох країн розпочали дипломатичний процес, в ході якого домовилися про низку зустрічей між розлученими членами родин, які триватимуть тиждень.

Близько 90 літніх мешканців Південної Кореї приїхали автобусом до готелю на горі Кимгансан у супроводі своїх родичів та добровольців Червоного хреста для зустрічі з рідними. З боку Північної Кореї в зустрічі взяли участь 83 людини.

Для цієї події відібрали 100 людей, проте деякі відмовилися від участі, коли дізналися, що їхніх родичів вже немає в живих.

Чимало з приїжджих з Південної Кореї – біженці: вони народилися на території сучасної КНДР і сьогодні мають першу за понад 50 років зустріч зі своїми братами, сестрами або дітьми, багатьом з яких вже більше 70 років.

Зустріч триватиме три дні, до 22 серпня. Після цього з 24 по 26 серпня мешканці КНДР відвідуватимуть своїх родичів на Півдні.

З 2000 року в 20 зустрічах родичів взяли участь близько 20 тисяч людей. Ще 3,7 тисяч південнокорейців обмінялися відеоповідомленнями з рідними з Північної Кореї протягом короткої комунікаційної програми 2005-2007 років.

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін та лідер Північної Кореї Кім Чен Ин зустрічалися вже двічі навесні цього року і попередньо домовилися про зустріч восени, проте точний час ще не було узгоджено.

Напередодні також стало відомо, що Північна Корея погодилася допустити експертів Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) до проведення повітряної перевірки об’єктів у КНДР.

Радіо Свобода 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ