Розвідка США оприлюднить мотиви "путінських хакерських атак", - BBC Україна.
Директор Національної розвідки США генерал Джеймс Клеппер пообіцяв, що причини, з яких Росія могла втрутитися у американські президентські вибори, розкриють у звіті, який оприлюднять наступного тижня.
За словами генерала Клеппера, що виступав перед американським Конгесом, звіт розкриє мотиви російського президента Володимира Путіна.
Зокрема, пан Клеппер відповів схвально на запитання одного із конгресменів, чи збирається звіт "приписати мотиви Путіну".
Раніше американська розвідка заявляла, що Кремль був замовником хакерських атак на комп'ютерну мережу національного комітету Демократичної партії. І хоч Москва заперечує усі звинувачення, влада США уже оголосила про запровадження нових санкцій проти Росії.
"Кілька мотивів"
У четвер звіт розвідки передали чинному президенту США Бараку Обамі. У п'ятницю його зміст викладуть новообраному президенту Дональду Трампу, а наступного тижня скорочену версію оприлюднять для громадськості.
"Ми не можемо сказати, що вони не змінили підрахунки голосів чи щось на кшталт", - сказав пан Клеппер про діяльність російської розвідки, додавши, що Росія могла мати "кілька мотивів".
На запитання сенатора Маккейна, чи були ці хакерські атаки "актом війни", пан Клеппер відповів, що "це дуже серйозна політична заява, яку, я гадаю, розвідка не має робити".
Цього тижня представники американської розвідки звітують перед Комітетом американського Сенату з питань збройних сил щодо розслідування можливого хакерського втручання у вибори президента, що пройшли у США у листопаді 2016 року.
На думку розвідки, Москва втрутилася у виборчий процес, аби допомогти республіканському кандидату Дональду Трампу перемогти його суперницю-демократку Гіларі Клінтон.
У спільній заяві представники різних розвідувальних відомств США заявили, що Росія має розвинену кібер-програму, що несе велику загрозу широкому колу інтересів США.
"Росія - повномасштабний кібер-актор, що несе велику загрозу американському уряду, війську, дипломатичній, комерційній та соціально-економічній інфраструктурі", - йдеться у спільній заяві. Документ підписаний паном Клеппером, а також заступником міністра оборони США з питань розвідки Марселем Леттре та директором Агентства національної безпеки Майклом Роджерсом.
Сенатор Джон Маккейн, відкриваючи засідення, нагадав колегам із Комітету, що їхнє завдання - не в тому, щоб "ставити під сумнів результати президентських виборів".
Сам Дональд Трамп неодноразово відкидав припущення, що російський уряд зламав комп'ютери Джона Подести, керівника кампанії Гіларі Клінтон, а також сервери Національного комітету Демократичної партії США.
Та в четвер він заявив, що є "великим фанатом" розвідувальних агенцій.
Минулого тижня він заявляв, що оприлюднить інформацію про хакерські атаки "у вівторок чи середу", та ніякого оприлюднення так і не було.