Слухай онлайн
Політика

Розвідник звинуватив Гриценка в перешкоджанні вступу до НАТО

Анатолій Гриценко послідовно протидіяв вступу України в НАТО. Про це в своїй статті "Не дуже-то і НАТО" для видання "Реаліст пише екс-співробітник Головного управління розвідки України полковник Юрій Сміщук.
Екс-співробітник Головного управління розвідки України полковник Юрій Сміщук. Фото: прес-служба

Як повідомили Українські новини, у свой статті Сміщук звертає увагу на недавні скептичні заяви Гриценко, по відношенню до ініціатив щодо законодавчого закріплення в Україні обов'язковості євроатлантичної інтеграції, в яких екс-міністр оборони і ймовірний кандидат в Президенти України наполягав на безглуздості таких кроків і натякав на відсутність в Україні підтримки НАТО серед населення.

"Він ніби і вважав, що входження в Альянс було б благом для нашої держави, але вважає, що цьому завжди щось заважало: думка народу, політична криза в Україні, якість самого НАТО", - пояснює військовий аналітик.

Дійсно, ще в 2008 році тодішній глава парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони України Гриценко публічно закликав Україну відкликати заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО.

У наступному, 2009-му, Гриценко дотримувався тієї ж точки зору, заявляючи, що питання вступу в НАТО Україні не варто піднімати найближчі п'ять років. Пояснював політик це тим, що ніхто не може дати гарантії безпеки нашій країні, навіть НАТО. При цьому політик критикував і сам Альянс, заявляючи, що НАТО не є ефективною системою колективної безпеки.

Так само автор статті нагадує про те, що Анатолій Гриценко в березні 2006 року, напередодні парламентських виборів в Україні, агітував посла США Джона Хьорбста до створення коаліції фракціями "Нашої України" і Партії регіонів. Гриценко тоді повідомляв дипломату, що домовився з Рінатом Ахметовим і Гриценко залишиться на чолі Міноборони.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ