Слухай онлайн
Cуспільство  |  Кримінал

Газета Російського культурного центру принижує українців, - СБУ

Управління СБУ у Львівській області провела невідкладну експертизу друкованої газети Російського культурного центру у Львові "Русский вестник" і виявило злочинні дії. Про це сьогодні, 28 грудня, в коментарі Гал-інфо повідомила помічниця начальника Управління СБУ Львівщини щодо взаємодії з громадськістю Мирослава Клячківська.

Вона нагадала, що 24 листопада 2016 року до Управління СБ України у Львівській області надійшло звернення Львівської обласної ради щодо оцінки інформації, викладеної у публікаціях видання «Русский вестник».

«До проведення перевірки викладених у зверненні обставин було залучено Інститут народознавства НАН України та встановлено таке. З березня 1999 року на території міста Львова видається газета Російської общини Львівської області «Русский вестник» (адреса редакції: м.Львів, вул.Короленка, 1-А). Відповідно до проведеного Інститутом народознавства НАН України (м.Львів) дослідження змісту інформації, поданої в номерах 2 (210) за лютий, 8 (216) за серпень та 9 (217) за вересень 2016 року зазначеного періодичного друкованого видання, аналітичний огляд кожного із зазначених номерів газети дає можливість стверджувати, що, починаючи зі структури газети – її логотипу, особливих ідеологічних акцентів макетування, відповідного ілюстрування, постійно повторюваних знакових маркерів великоросійської ідентичності, а також відверто образливих висловлювань у публікаціях на адресу народу, його героїв і символів, історії тощо, на території якого вони постійно перебувають, свідчить про те, що редакційна політика проводиться всупереч законодавству України, а саме цілеспрямовано, усвідомлено, з метою приниження української нації, її історичного минулого, її державності і суверенітету», - повідомила Мирослава Клячківська з посиланням на висновки експертизи.

Російський культурний центр у Львові - грибок, безлад і прапор

Також газета містить прояви міжнаціональної нетерпимості та приниження честі та гідності українців.

«Зокрема, відверті прояви міжнаціональної нетерпимості (ворожнечі), приниження національної честі і гідності українців, розпалювання міжнаціональної ворожнечі виявлено в інтерв’ю Марини Перевозкіної під рубрикою «Актуально» з російським політиком-демократом і правозахисником Вячеславом Ігруновим «Прозрение либерала» (№ 2 (210) за лютий 2016 року), матеріалах віце-президента «Центра исследований корпоративных отношений» і президента «Центра системного анализа и прогнозирования» в Україні Ростислава Іщенка «Кто станет сакральной жертвой?» (№ 2 (210) за лютий 2016 року), «На грани» (№ 8 (216) за серпень 2016 року) та «Почему Порошенко должен уйти» (№ 9 (217) за вересень 2016 року). Отже, наведені факти пропагандивної проросійської діяльності редактора та працівників газети Російської общини Львівської області «Русский вестник» можуть бути кваліфіковані як розпалювання національної ворожнечі та ненависті, а також приниження національної честі та гідності», - сказала Мирослава Клячківська.

Відповідно, за її словами, зважаючи на викладені факти, 28 грудня 2016 року слідчим відділом Управління СБ України у Львівській області за вказаним фактом розпочато кримінальне провадження, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.161 КК України.

Враховуючи те, що згідно зі ст.216 КПК України розслідування кримінальних правопорушень, передбачених ст.161 КК України відноситься до компетенції слідчих органів Національної поліції, зазначене кримінальне провадження скеровано у прокуратуру Львівської області для визначення підслідності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...
");