Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Що таке інсулін

Інсулін є надзвичайно важливим гормоном для організму людини, що виробляється підшлунковою залозою. Основна функція інсуліну полягає у регулюванні рівня цукру в крові.

Після того, як ми споживаємо їжу, особливо ті, що містять вуглеводи, підшлункова залоза видає інсулін в кров, дозволяючи клітинам засвоювати глюкозу та використовувати її як джерело енергії.

Цей процес дозволяє знизити рівень цукру в крові, оскільки глюкоза перетворюється на енергію, необхідну для клітин. Інсулін також сприяє зберіганню надлишку глюкози в клітинах для майбутнього використання. Цей баланс рівня цукру в крові є вкрай важливим для забезпечення нормального функціонування організму.

Недостатність інсуліну або його неефективність може призвести до різних проблем зі здоров'ям, основною з яких є цукровий діабет. Цей стан виникає, коли організм не може виробляти достатньо інсуліну або коли клітини організму не реагують на інсулін належним чином. Це може призвести до підвищення рівня цукру в крові, що у свою чергу може призвести до серйозних ускладнень, таких як серцеві проблеми, проблеми із зором, ниркові хвороби та інші медичні стани.

Хвороби, які спричиняє недостатність інсуліну

Серед найпоширеніших хвороб, які викликає нестача інсуліну, можна виділити наступні:

 • Цукровий діабет 1 Типу

Аутоімунне захворювання, коли імунна система організму атакує та руйнує клітини, які виробляють інсулін у підшлунковій залозі. Люди з цим типом діабету потребують зовнішнього введення інсуліну, оскільки їх організм не виробляє достатньо цього гормону для нормального функціонування. Цей тип діабету зазвичай розвивається у дитинстві чи у ранньому віці дорослості.

 • Цукровий діабет 2 Типу

Розвивається у дорослих та пов'язаний з ураженням клітин організму інсулінорезистентністю. Організм стає менш чутливим до інсуліну, що призводить до підвищення рівня цукру в крові. Люди з цим типом діабету часто потребують змінити свій спосіб життя, контролювати дієту та займатися фізичними вправами, а в окремих випадках — приймати ліки або інсулін.

 • Метаболічний синдром

Сукупність факторів, які підвищують ризик розвитку хвороб серця, цукрового діабету та інших проблем зі здоров'ям. До цих факторів відносяться: великий обсяг живота, високий кров'яний тиск, високий рівень тригліцеридів та низький рівень "доброго" холестерину. Інсулінорезистентність є одним із факторів метаболічного синдрому.

 • Кетоацидоз

Серйозний стан, що виникає при відсутності достатнього рівня інсуліну. Відсутність інсуліну призводить до накопичення кетонів у крові, що може призвести до кислотування крові, супроводжується загостренням цукрового діабету та може бути небезпечним для життя.

 • Гіперглікемія

Надмірно високий рівень цукру в крові, що виникає при недостатньому виробленні або використанні інсуліну для контролю рівня цукру в організмі.

Аптеки, в яких можна знайти інсулін у м. Львів

Місто Львів пропонує різноманітні можливості для тих, хто шукає інсулін. Він є життєво важливим лікарським продуктом для людей з цукровим діабетом, і важливо знати, де його можна придбати у місті. Ось кілька мереж аптек Львова, які пропонують інсулін:

 • Аптечна мережа "Аптека №1”

Ця мережа має кілька філій у Львові, які пропонують придбати інсулін у будь-який час.

 • Аптека "Здоров'я”

Філії цієї аптеки розташовані у різних районах Львова та надає доступ до інсуліну та інших медичних засобів.

 • Аптечна мережа "Darnitsa”

Ця мережа аптек також присутня у Львові та пропонує широкий вибір медичних продуктів, включаючи інсулін.

 • Аптеки медичних закладів

У Львові є декілька аптек, які знаходяться поруч з медичними центрами або клініками, де можна отримати консультацію лікаря та придбати інсулін.

 • Інтернет-аптеки

  Також існують інтернет-аптеки, які продають інсулін та можуть доставити його до дому.

Необхідно мати рецепт від лікаря для придбання інсуліну. Перед покупкою спершу зв'яжіться з аптекою або перевірте їхній веб-сайт для впевненості, що вони мають необхідний тип інсуліну та відповідають вашим потребам. Також перед покупкою ліків рекомендуємо відвідати сайт rx.ua та ознайомитися із довідником еквівалентності лікарських засобів.

Поради для профілактики цукрового діабету

Профілактика цукрового діабету грає важливу роль у збереженні здоров'я. Ось деякі корисні поради для запобігання цукрового діабету:

 • Збалансована дієта

Споживання здорових продуктів, включаючи овочі, фрукти, цільні злаки та білки, сприяє контролю рівня цукру в крові та допомагає уникнути випадінню волосся, ламкості нігтів та нормалізації рівня інсуліну.

 • Фізична активність

Регулярні фізичні вправи допомагають контролювати вагу та знижують ризик розвитку цукрового діабету.

 • Підтримання здорової ваги

Збереження здорової ваги допомагає уникнути розвитку інсулінорезистентності та зниження ризику хвороб серця.

 • Перевірка рівня цукру в крові

Регулярні медичні огляди можуть допомогти виявити ризики та вчасно вжити заходи для запобігання цукрового діабету.

 • Відвідування лікаря

Консультація з лікарем щодо особистих ризиків та планування профілактичних заходів є важливою складовою.

 • Контроль стресу

Стрес може впливати на рівень цукру в крові. Медитація та релаксаційні техніки можуть допомогти контролювати стрес.

 • Якісний сон

Недостатній сон може вплинути на гормональний баланс та вироблення інсуліну. Забезпечення якісного та регулярного сну є важливим.

Заходи профілактики можуть значно знизити ризик розвитку цукрового діабету та покращити загальний стан здоров'я. Щоб отримати конкретні поради, краще звернутися до медичного фахівця для індивідуальних рекомендацій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ