Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Шкарлет розповів про формат вступної кампанії у 2023 році

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет в етері "Єдиних новин" розповів про формат вступної кампанії 2023 року, відмінності цьогорічного вступного випробування з тим, що було торік, а також про пільги під час зарахування до ЗВО та пільгові категорії.
Фото: НУШ

Про це інформує пресслужба Міністерства освіти і науки України.

Яким буде формат вступної кампанії 2023 року? 

Для вступу у 2023 році на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти потрібно буде скласти національний мультипредметний тест.

НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові предмети – українська мова й математика, на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика.

З міркувань безпеки НМТ відбуватиметься протягом одного дня.

Вступники зможуть подавати до 20 заяв, але не більше 5 заяв на місця державного та/або регіонального замовлення.

Також для вступу у цьому році замість результатів НМТ можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2021/2020 років.

Вступники на мистецькі та спортивні спеціальності додатково складатимуть творче чи спортивне завдання.

Пільгові категорії 

Міністр наголосив, що усі пільги та пільгові категорії будуть збережені, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій.

Також вступники, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території, зможуть проходити усі етапи вступної кампанії дистанційно.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ