Г. Слічна: «Ми готуємо пропозиції щодо оплати праці медичних працівників, які будуть задіяні у наданні стаціонарної допомоги хворим на ГРЗ». Про це 17 березня повідомили Гал-інфо у прес-службі Львівської міської ради.
Керівниця міського штабу із прийняття оперативних рішень в умовах загрози епідемії коронавірусної інфекції у Львові Галина Слічна під час доповіді на позачерговому засіданні сесії Львівської міської ради повідомила про намір мерії переглянути розмір оплати праці медичних працівників, які будуть задіяні у наданні стаціонарної допомоги хворим на ГРЗ.
«В закладах охорони здоров’я закуплено засоби індивідуального захисту. Кількість цих засобів насправді щоденно змінюється, бо кожного дня надходять нові засоби. В закладах медичних введено обмежувальні заходи: припинено планові госпіталізації, припинено практику партнерських пологів, заборонено відвідування хворих, в тому числі вагітних та породіль в пологових стаціонарах. При відвідуванні стаціонарних хворих, відвідувачі обов’язково мусять вдягати маски. Виклики додому до пацієнтів із температурою 38 і вище застосовуються виключно із засобами індивідуального захисту. Запроваджено практику попереднього телефонного зв’язку з записаними на прийом пацієнтами з метою з’ясування чи немає утрудненого дихання, кашлю, підвищеної температури, а також, на що ми найперше звертаємо увагу, — це є наявність епіданамнезу, тобто чи впродовж останнього часу людина не перебувала за кордоном.
Запроваджено практику дистанційного вимірювання температури при вході пацієнтів в медичні заклади. Також запроваджено практику дистанційних консультацій вагітних та дітей першого року життя за допомогою засобів зв’язку і в разі необхідності тоді проводимо планові огляди вдома. Встановлюються телефонні контакти з вагітними, які перебувають на обліку для з’ясування наявності чи відсутності ознак ГРВІ. І це має відбуватися двічі на тиждень.
Проведено масове навчання медичного персоналу усіх лікарень міста Львова.
Забезпечується розмежування пацієнтів із соматичною патологією та ознаками ГРВІ, в тому числі в стаціонарах. Організовується робота поліклінік з мінімальною присутністю пацієнтів і дотриманням відстані 1 м між пацієнтами. Проводиться дезінфікаційний протиепідемічний режим в закладах охорони здоров’я. Розроблено алгоритм дій для медичних працівників у випадку лікування породіль, вагітних та новонароджених, уражених коронавірусом. Ми розпрацювали чітку логістику, як це буде відбуватись, і де будуть розміщувати людей. Для працівників ми провели практичні навчання з цього питання", — розповіла Галина Слічна.
Водночас посадовиця наголосила на тому, що місто має намір закупити необхідну кількість апаратів ШВЛ, засобів індивідуального захисту та медикаментів, і для цього вже виділено кошти.
«На позачерговому засіданні комісії ТЕБ та НС ми виділили 39 млн грн з резервного фонду міського бюджету для закупівлі медикаментів, засобів індивідуального захисту, необхідного обладнання.
Так, ми передбачили 4 млн грн для завершення ремонтних робіт (буквально тиждень-півтора ще триватимуть роботи) в лікарні на Орлика, де ми зможемо відкрити нове відділення невідкладної допомоги.
5 млн грн — це є кошти власне на закупівлю засобів індивідуального захисту.
30 млн грн буде передано в статутний фонд Лікарні швидкої медично допомоги для закупівлі апаратів ШВЛ, моніторів пацієнта, апарату для визначення газів в крові", — сказала Галина Слічна.
Керівниця оперативного штабу наголосила, що зараз місто готує госпітальну базу для госпіталізації пацієнтів на гострі респіраторні захворювання, в тому числі з підозрою на коронавірус.
«Ще раз акцентую, що ми припинили планові госпіталізації і готуємо базу для прийому таких пацієнтів. Крім того, ми готуємо пропозиції щодо оплати праці медичних працівників, які будуть задіяні у наданні стаціонарної допомоги хворим на ГРЗ .
Насправді окрім того, що ми повинні кожен з нас дотримуватись гігієни, самоізоляція є найефективнішим способом запобігання поширенню захворювання", — акцентувала посадовиця.