Слухай онлайн
Cуспільство

Словник Collins назвав слово 2019 року

Словом 2019 року за версією Collins Dictionary став ʺкліматичний страйкʺ (climate strike).
Collins Dictionary

Серед претендентів також були слова ʺвідновленняʺ (rewilding)  та ʺхоуппанкʺ (hopepunk). Про це повідомляє The Guardian, - передає Читомо.

Згідно зі словником, кліматичний страйк – це форма протесту, за якої люди відсутні на заняттях чи роботі і долучаються до демонстрацій з вимогою протидії кліматичним змінам.

Перше вживання цього виразу було зафіксоване у 2015 році, коли під час конференції ООН щодо зміни клімату в Парижі відбулася масова демонстрація.

Проте масового вживання фраза набула тільки наприкінці 2018 року, коли шведська активістка Ґрета Тунберґ вирішила пропускати школу по п’ятницях заради протестів перед національним парламентом і про це написали топові видання світу. У вересні 2019-го близько шести мільйонів осіб приєдналися до всесвітнього кліматичного страйку, відомого як Глобальний тиждень майбутнього.

Лексикографи словника Коллінза відзначили, що використання фрази ʺкліматичний страйкʺ зросло у сто разів, що є найвищим показником цього року.

Щороку лексикографи Collins Dictionary стежать за 9,5 млрд слів і складають список із 10 нових відомих термінів. Одне з них називають словом року.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, вчені попереджають про катастрофічну загрозу людству.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");