Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Сміттєві підсумки Львівщини

Сьогодні, 3 липня, директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук розповів про “Чистий Львів. Річний підсумок управління ТПВ Львівською ОДА». Тож, яких результатів досягла обласна влада, читайте далі пряму мову.

Директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. Фото: Олена Ляхович, Гал-інфо

Зі Львова вивезли 226 тисяч тонн сміття

У зв’язку з неспроможністю міської влади Львова належно виконувати свої обов'язки щодо вивезення твердих побутових відходів з міста, Львівська ОДА ініціювала рішення щодо передачі повноваження управління сферою ТПВ у Львові. З 1 липня Львівська обласна державна адміністрація координує процес вивезення, захоронення та сортування сміття з міста Львова.

У 2017 році Львівська облдержадміністрація двічі (в січні та березні) забезпечувала координацію вивезення ТПВ з метою усунення загрози надзвичайної епідеміологічної ситуації у  Львові через перенакопичення відходів на контейнерних майданчиках.

Фото: Олена Ляхович, Гал-інфо

У січні 2017 року вивезли 2,4 тис тонн (очищено 386 майданчиків), у березні 2017 року – ще 3,5 тис тонн (очищено 599 майданчиків), всього  за цей період вивезли – 5,9 тис тонн ТПВ. За рік зі Львова вивезли 226 тис тонн ТПВ, з яких на полігони області – 85 тис тонн (38%), на полігони за межами Львівської області – 141 тис тонн (62%).

Також упродовж року ЛОДА спільно з Державною екологічною інспекцією ліквідували 98 стихійних сміттєзвалищ. Загальна площа ліквідованих стихійних сміттєзвалищ –  30 га, що становить 44% стихійних сміттєзвалищ.

Фото: Олена Ляхович, Гал-інфо

Міська влада Львова не передала в управління Львівській ОДА ЛКП «Львівспецкомунтранс»

Міська рада Львова не передала в управління Львівській ОДА ЛКП «Львівспецкомунтранс». До цього часу виконавчі органи м. Львова не виконали рішення, проголосоване на сесії Львівської міської ради в частині передачі повноваження управління ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» Львівській облдержадміністрації», - зазначив Назарій Романчук.

Директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. Фото: Олена Ляхович, Гал-інфо

Контроль: запрацювали три вагових комплекси та онлайн- моніторинг

З метою забезпечення належного контролю за вивезенням побутових відходів зі Львова, Львівська ОДА запустила три вагових комплекси, які проводять зважування автомобілів, що здійснюють збір та вивезення побутових відходів з м. Львова.

ЛОДА щоденно відслідковує рух автомобілів підприємств-перевізників, що сприяло припиненню несанкціонованого скидання сміття поза межами полігонів ТПВ. Окрім того, з 1 січня 2018 року усі автомобілі, які здійснюють вивезення ТПВ обладнані GPS-трекерами.

Директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. Фото: Олена Ляхович, Гал-інфо

Львівська ОДА відновила систему сортування ТПВ у місті Львові

З метою зменшення кількості сміття, яке захоронюють на полігонах, 1 серпня 2017 року Львівська обласна державна адміністрація відновила систему роздільного збору твердих побутових відходів у місті Львові. Відтак, перевізники встановили додаткові контейнерні майданчики для збору пластику, паперу та скла. Станом на сьогодні, система роздільного збору твердих побутових відходів у місті Львові ефективно працює.

Щоб нагадати мешканцям Львівщини про необхідність сортування сміття, департамент внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА презентував мультфільм «Сортуй». У анімаційному фільмі наголошують про шкоду, яку завдають довкіллю  неперероблені пластикові пляшки та про необхідність сортування відходів.

Зазначу, що з 1 січня 2018 року в Україні встановили заборону на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Окрім того, українців зобов'язують сортувати сміття, адже це передбачено Законом України "Про відходи".

Фото: Олена Ляхович, Гал-інфо

Зекономлені 100 млн грн скерували на суспільно важливі проекти

Завдяки посиленому контролю за вивезенням та оптимізації маршрутів перевезення вдалося зекономити 100 млн грн, які було скерували у вигляді субвенції органам місцевого самоврядування, що приймають побутові відходи зі Львова.

За рахунок зекономлених 100 мільйонів гривень реалізовано понад 170 заходів соціально-культурного та екологічного спрямування, серед яких ремонт житлового фонду, вулиць, дворів, закупівля спецтехніки, євроконтейнерів для побутових відходів тощо.

Фото: Олена Ляхович, Гал-інфо

Окрім того, 50 мільйонів гривень залучено з резервного державного фонду. Відтак, реалізовано: облаштування та реконструкція 4 полігонів, закуплено 8 одиниць спецтехніки (бульдозери, ескаватори), закуплено 3 повноцінні сучасні сортувальні лінії.

На компенсацію перевізникам за 12 місяців Львівська міська рада перерахувала ЛОДА 300 млн грн, з яких 200 млн грн витрачено на відшкодування додаткових витрат підприємствам-перевізникам.

Директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. Фото: Олена Ляхович, Гал-інфо

Львівська область затвердила Стратегію поводження ТПВ до 2030 року

У межах затвердженої Стратегії поводження з відходами у Львівській області до 2030 року передбачили налагодження діяльності семи регіональних об’єктів захоронення ТПВ та будівництво 4 сміттєпереробних заводів, а також рекультивація 154 несанкціонованих сміттєзвалищ.  

Сміттєпереробний завод на Львівщині не збудують без громадських слухань

Метою стратегії є створення комплексної системи управління відходами в регіоні, аби забезпечити ефективну роботу у цій галузі та використання відходів як сировини для вторинної переробки та виробництва енергії. Стратегія базується на принципі ієрархії управління відходами та принципі наближеності, що передбачає переробку відходів якнайближче до джерела їх утворення. Окрім того, в стратегії присутня складова попередження, що передбачає вжиття заходів у  разі виникнення ризиків.

Директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. Фото: Олена Ляхович, Гал-інфо

Фінансове забезпечення реалізації Стратегії здійснюється за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством в тому числі інвестиційних. Затверджений регіональний план управління відходами є підставою для фінансування з державного, обласного і місцевих бюджетів а також інших джерел, не заборонених законодавством в тому числі інвестиційних при умові передбачення коштів у відповідних бюджетах. Обсяги фінансування Стратегії визначаються під час затвердження (уточнення) показників державного та місцевих бюджетів на відповідний рік, згідно затверджених заходів. Зазначимо, що Стратегія реалізовуватиметься у декілька етапів.

Перший етап Стратегії - здійснення таких загальних заходів щодо забезпечення якісного рівня надання послуг з централізованого збору та вивезення ТПВ у всіх населених пунктах області; підвищення ефективності роботи підприємств, що надають послуги у сфері управління ТПВ; збільшення обсягу утилізації, перероблення ТПВ.

Фото: Олена Ляхович, Гал-інфо

Другий етап Стратегії передбачає здійснення загальних заходів відповідно до Національної стратегії управління відходами серед яки: впровадження механізмів стимулювання населення з метою оптимізації сортування відходів «на місці»; урахування ціни багаторазового використання природних ресурсів та перероблення і утилізації відходів у ціні вартості товарів та продукції, а також розроблення положення про електронну інформаційну логістичну схему управління відходами та ін.

Наступний, третій етап Стратегії, спрямований на здійснення загальних практичних заходів щодо: модернізації матеріально-технічної бази суб’єктів господарювання з багаторазового використання, перероблення і утилізації відходів; забезпечення функціонування логістичної схеми управління природними ресурсами; забезпечення функціонування обласного реєстру джерел утворення відходів, потужностей у сфері управління відходами із застосуванням найкращих доступних технологій та ін.

Нагадаємо, що Стратегію управління відходами у Львівській області до 2030 року 21 грудня затвердили депутати під час позачергової сесії Львівської облради.

Директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. Фото: Олена Ляхович, Гал-інфо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...