Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Собко: заклади, які готові до змін, стануть конкурентоспроможними на ринку медпослуг

Як повідомили Гал-інфо у прес-службі ЛОДА, із квітня Національна служба здоров’я оплачуватиме послуги спеціалізованим закладам за принципом “гроші йдуть за пацієнтом”, а субвенція на утримання медичних закладів не передбачена.
Нарада у департаменті охорони здоров’я

Уже зараз фахівці запевняють, що деяким установам буде непросто конкурувати, тому варто подумати над тим, які послуги надавати та підготуватися до співпраці із НСЗУ.

 На цьому сьогодні під час наради у департаменті охорони здоров’я наголосив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

ʺКонкуренція за пацієнта буде шалена. Кожен керівник медичного закладу має розуміти що і як йому робити. Департамент завжди готовий помогти, проконсультувати. У цьому процесі є чіткі дедлайни. Ті, хто буде готовий до змін і до роботи в нових умовах, ті будуть затребувані та конкурентоспроможні. Приємно відзначити, що за готовністю наших медичних закладів Львівщина посідає лідерські позиціїʺ, - зазначив Іван Собко.

У межах наради за участі  керівників закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу, порушили питання фінансування закладів після 1 квітня.

ʺПереважна більшість установ по області уже включилася в процес перетворення у некомерційні підприємства, які зможуть підписати угоду зі службою здоров’я та фінансуватимуться із державного бюджету. Всі, хто має юридичні підстави бути перетвореним, повинні завершити цей процес. Це буде мінімальною умовою для отримання фінансування. Маємо спільно працювати над тим, щоб початок квітня не надійшов зненацькаʺ, - наголосив т.в.о. директора департаменту Андрій Васько.

Під час наради також обговорили ситуацію із виплатою заробітної плати в галузі медицини.

ʺСпільними зусиллями ми зменшили дефіцит по зарплаті до 18 млн грн, на початку року цей дефіцит був понад 200 млн грн. Є території, ефективність керівників яких, можна ставити у приклад. Вони скеровували згідно з бюджетним кодексом видатки на заробітну плату, а не на капітальні видатки. Однак є території, які фінансували медицину, освіту чи інші незахищені статі на власний розсуд, і це призвело до заборгованостей по зарплатах. З такими керівниками буде окрема розмоваʺ, - розповів Іван Собко.

Заступник голови наголосив, що задля погашення заборгованостей із державного бюджету надійде субвенція у розмірі 2,3 млн грн, іншу частину дефіциту покриють із резервного фонду обласного бюджету.

Упродовж наради також розглянули питання консультативно-екстреної допомоги, функціонування анатомічної служби, пріоритетні послуги, електронні торги та угоди на аутсорс в комунальних некомерційних підприємствах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ