Слухай онлайн
Культура

Сьогодні на Знесінні вшанували пам`ять Січових стрільців

Сьогодні, 1 листопада, біля братської могили Українських січових стрільців, що на цвинтарі Старого Знесіння вшанували пам’ять стрільців УСС-УГА, полеглих у боях за Львів у грудні 1918 року, - прес-служба Львівської ОДА.

Захід відбувся з ініціативи регіонального фонду «Відродження» спільно з громадою Знесіння з нагоди відзначення 99-ї річниці ЗУНР.

Урочистості розпочалися із поминальної панахиди та покладання квітів до братської могили стрільців Української Галицької Армії.

«Думаючи про тих хлопців, які 99 років тому взяли в руки зброю та захищали нашу державу, ми повинні пам`ятати, що вони це зробили тому, що була військова сила. Так і сьогодні, ми мусимо думати і турбуватись про українську армію.  Ми повинні по-особливому цінувати тих хлопців: і Січових стрільців, і воїнів АТО», - зазначив під час заходу голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Закінчились заходи громадським віче та виконаням патріотичних пісень.

Довідково:

Цвинтар засновано в середині XIX століття. Сьогодні кладовище визнано пам’яткою архітектури місцевого значення, перш за все, завдяки таким історичним похованням, як братська могила воїнів УГА. 

Під час першої світової війни в результаті зіткнення загинуло 18 січових стрільців. Їх ховали потайки, вночі, на цьому кладовищі. І тільки в 1935 році також потайки зробили кам’яний насип на могилі. Дивом навіть у радянські часи цю братську могилу не зачепили і не зруйнували.

 Могила стрільців УГА, які полягли на Знесінні у грудні 1918 р., розташована майже в самому кінці центральної алеї цвинтаря на Знесінні з правого боку. В окремих могилах на цвинтарі поховані також воїни УГА – Іван Сметана та Іван Вегера.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");