На базі Гуманітарного штабу у Львові запрацював Офіс підтримки родин військовослужбовців. Завдяки роботі фахівців різних структур та напрямів тут можна отримати соціальну, психологічну та юридичну допомогу.
Про це інформує пресслужба ЛОВА.
Зараз Офіс працює у тестовому режимі, однак вже отримує перші звернення від громадян.
"Ми займаємося консультаціями як для військових, так і для їхніх родин. Ідея полягає в тому, щоб об’єднати представників різних організацій, які б їм допомагали: підрозділи ЗСУ, соціальні працівники, психологи, юристи, волонтери, зокрема члени родин військовослужбовців. Питання, з якими до нас звертаються – різні. Багато запитів було щодо гуманітарної підтримки наших військових, щодо оформлення різних довідок. Однак найперше, в чому потребують допомоги, це пошук зниклих безвісти", – розповіла координаторка Офісу підтримки Анна Кузюта.
Офіс утворений відповідно до наказу начальника Львівської ОВА. Він виступає консультативно-дорадчим органом при адміністрації та взаємодіє також з Територіальними центрами комплектування і соціальної підтримки, військовими формуваннями, правоохоронними органами, територіальними органами Пенсійного фонду України, органами місцевого самоврядування та соціального захисту населення у Львівській області.
"Зусиллями влади, волонтерів, благодійних організацій наші захисники та захисниці отримують чимало допомоги. Однак, чи можемо ми говорити, що її достатньо? Мабуть, що ні, адже триває війна, наш противник безжальний, тому наше завдання – зробити усе, щоб підтримати військових на передовій та забезпечити гідну підтримку їхнім родинам, які опинились зараз на Львівщині. Адже саме батьки, жінки та діти наших воїнів дають їм наснагу до боротьби. Відкриття такого Офісу дає їм змогу отримати необхідну соціальну, психологічну та юридичну допомогу. Це ще один крок до перемоги!", – зауважив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Адресну допомогу військовослужбовцям та їхнім родинам надають на базі міського Гуманітарного штабу, що на вулиці Коперника, 17 (Палац мистецтв, 2-ий поверх).
Фахівці Офісу підтримки проводять первинну консультацію, щоб визначити, як саме людині можна допомогти, формують пакет документів та передають їх у відповідні органами для вирішення проблеми. Тут надають також допомогу близьким та родинам військовослужбовців, які хочуть отримати соціальні виплати чи знайти своїх рідних у реєстрах зниклих безвісти чи полонених.
Як зазначив юрист Офісу Ярослав Жукровський, фокус роботи зараз зосереджений на юридичній підтримці громадян та адвокатському супроводу військовослужбовців і членів їхніх сімей щодо захисту їхніх прав.
Офіс підтримки родин військовослужбовців працює у робочі дні тижня з 10:00 до 18:00. Телефон гарячої лінії: +38 068 260 68 15 (цілодобово). По допомогу можуть звертатись військовослужбовці, добровольці, резервісти, ветерани російської-української війни та члени їхніх сімей.