Спроб узаконити або створити нову корупцію в цьому парламенті, на жаль, більшає. Про це написав у своєму Facebook депутат від “Самопомочі” Єгор Соболєв.
За словами Соболєва за останні півтора роки всі законопроекти, де парламентський комітет з протидії корупції знаходив корупційні ознаки, законами не ставали. Корупційні норми або вирізалися, або законопроект взагалі не приймався.
“Але тепер по перемовинах, настроях в залі та й порядку денному бачу, що піднятий Євромайданом імунітет знову знижується. І парламентарів, які готові активно протидіяти намаганням провести корупціогенний закон, теж стало менше”, — стверджує народний депутат.
У цей четвер спроб ухвалити корупціогенне рішення буде мінімум три. Йдеться про законопроекти:
номер 3132, який дозволяє тіньову приватизацію ключових підприємств, чия приватизація заборонена;
номер 2475а, який створює держпідприємство, куди замість бюджету підуть всі гроші від річкових зборів, а це ж зовсім інший рівень контролю за їх витрачанням; номер 1351-1, який з одного боку легалізує видобуток бурштину, що дуже добре, а з іншого – творить монополії в руках місцевих керівників, що точно обернеться великими зловживаннями.
“Звісно, я буду знову попереджати всіх колег по парламенту про ризики корупції перед голосуваннями за ці законопроекти. Але буде надійніше, якщо Ви будете слідкувати за цими голосуваннями. Найстрашніші корупціогенні норми наразі законами так і не стали. Але тепер потрібно більше громадської уваги, щоб цей опір далі був ефективним”, — резюмував Єгор Соболєв