Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Справи Майдану: судитимуть колишнього правоохоронця

До Голосіївського районного суду м. Києва скеровано обвинувальний акт стосовно ексспівробітника керівного складу Департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України, який був причетний до розстрілів на Майдані.

Про це інформує пресслужба ОГП.

Повідомляється. що підозрюваний організував вивезення зведеного загону співробітників роти спеціального призначення полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУМВС України в м. Києві, причетних до вчинення масових вбивств учасників акцій протесту 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській в м. Києві, а також знищив та приховав їхню табельну вогнепальну зброю.

За даними слідства, колишній правоохоронець, на виконання явно злочинного наказу, безпосередньо займався вивезенням за межі столиці співробітників так званої «чорної роти» Беркуту задля уникнення ними кримінальної відповідальності за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів. Для цього ввечері 23 лютого 2014 року він організував їх перевезення від місця дислокації ПМОП «Беркут» в м. Києві до виробничого приміщення одного з проектних інститутів, де їм надали окреме місце для переховування. Зранку наступного дня, за його сприяння, фінансування та під контролем працівники «чорної роти» Беркуту групами по 2-3 особи на таксі виїхали за межі м. Києва в напрямку м. Миколаєва, а частина з них надалі за межі України.

Також він знищив знаряддя вчинення злочинів – табельну вогнепальну зброю, а саме: 24 автомати АКМС, 1 снайперську гвинтівку Драгунова, 3 рушниці «Форт-500» та 1 рушницю «Форт-12», які перебували на озброєнні у ПМОП «Беркут» підпорядкованого ГУМВС України в м. Києві та були застосовані щодо учасників акцій протесту.

Для цього підозрюваний, за даними слідства, 21 – 24 лютого, за попередньою змовою з командиром ПМОП «Беркут», який ніс персональну відповідальність за майно ввіреного йому підрозділу, транспортували зброю з території дислокації полку у інше місце, де вона знищувалася шляхом механічного розрізання на частини абразивним матеріалом та з видаленням механічним способом маркування - серійних номерів. Згодом підозрюваний на автомобілі прибув на острів Жуків у столиці, де приховав знаряддя вчинення злочину – частину знищеної табельної вогнепальної зброї втопив у притоці річки Дніпро – річці Віта, а решту закопав на березі.

Експравоохоронцю інкримінується перевищення влади та службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків, на виконання явно злочинного наказу, заздалегідь необіцяне приховування тяжких та особливо тяжких злочинів, незаконне видалення маркування вогнепальної зброї та її знищення шляхом розрізання, вчинене за попередньою змовою групою осіб, а також носіння вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу (ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 365 (в редакції від 07.04.2011р.), ч. 1 ст. 396, ч. 1 ст. 263 (в редакції від 05.07.2012р.), ч. 2 ст. 263-1 (в редакції від 14.05.2013р.) КК України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Державного бюро розслідувань.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ