Слухай онлайн
Cуспільство

"Справи Майдану": ДБР повідомило про підозру судді, колишньому слідчому та експрокурору

Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу із реалізації принципу невідворотності покарання правоохоронців та суддів за вчинені службові злочини під час Революції Гідності.

Про це інформує пресслужба ДБР.

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013–2014 роках, Державного бюро розслідувань 17 січня 2022 року повідомили про підозру:

  • колишньому слідчому СВ Деснянського райуправління ГУМВС України у м. Києві;
  • колишньому старшому прокурору відділу прокуратури м. Києва, який нині здійснює адвокатську діяльність;
  • чинній судді одного з районних судів м. Києва.

За даними слідства, 18 лютого 2014 року працівник міліції неправомірно склав протокол затримання учасника акцій протесту за нібито участь у масових заворушеннях.

Після чого слідчий з прокурором, без будь-яких доказів вчинення злочину, повідомили затриманому про підозру та безпідставно ініціювали звернення до слідчого судді з клопотанням про взяття його під варту.

За результатом розгляду клопотання суддя ухвалив рішення про застосування до потерпілого незаконного домашнього арешту.

Діяли співучасники злочинів з метою незаконного перешкоджання акціям протестів, які відбувались у м. Києві на підтримку Революції Гідності.

Дії підозрюваних, кожного у своїй частині, кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 371, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 372, ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 371, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 28, ст. 340 КК України.

Досудове розслідування триває.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ