За словами експерта, американські розвідслужби, швидше за все, активно протистоять діям Москви, але без допомоги політиків вони можуть зробити не багато.
Ставлення адміністрації Дональда Трампа до втручання Росії у американські вибори в 2016 році дуже сходе на те, як адміністрація Джорджа Буша поводилася перед терактами 11 вересня 2001 року. Про це Newsweek сказала колишній аналітик ЦРУ і офіцер зі встановлення цілей Нейда Бакос.
Експерт попередила, що російський вплив і пропаганда продовжує поширюватися в США і Європі. За її словами, американські розвідувальні служби розчаровуються, тому що безуспішно намагаються привернути увагу правлячої еліти до загроз з боку Росії, які нависли над країною.
"Для мене це трохи схоже на ситуацію перед 11 вересня, коли був написаний і доставлений законодавцям аналіз з попередженнями. А спецслужби не отримали жодної реакції, жодної стратегії", - сказала Бакос.
Видання нагадує, що 6 серпня 2001 року ЦРУ відправило президенту Джорджу Бушу звіт під назвою "Бен Ладен збирається вдарити по США". А до того, ще в травні 2001 року тогочасний директор антитерористичного підрозділу ЦРУ Кофер Блек розповів журналістам Politico, що "Аль-Каїда" збирається влаштувати теракт.
"Було абсолютно очевидно, що по нам вдарять і вдарять сильно, багато американців загине", - сказав Блек.
Бакос сказала, що американскі розвідувальні агенції, напевне, з усіх сил зараз намагаються стримати активні дії проти США з боку Росії. Але поки американські політики не дуже переймаються цією проблемою, зробити можна не багато.
Раніше шеф ФБР Джеймс Комі називав Росію найбільшою загрозою на землі. На його думку, Москва продовжує втручатися в політику США. Розвідка Нідерландів теж попереджала, що загрози з боку Росії стають все більш істотними. естабілізація частково відбувається через російські гібридні війни і глобальне поширення росіянами сучасних систем озброєння серед інших режимів, які виступають проти Заходу. Також існує негативний вплив кіберзагроз.