Слухай онлайн
Політика

США підтримують Україну на шляху до церковної автокефалії

Сполучені Штати Америки визнають право України на власну автокефальну православну церкву і підтримують кроки Києва для реалізації цього права, - прес-служба глави держави.

Відповідну заяву під час зустрічі з президентом України Петром Порошенко у вівторок, 11 вересня, зробив посол США з особливих доручень з питань релігійної свободи Семюель Браунбек, який прибув до Києва з робочим візитом.

Український президент розповів американському дипломата про кроки офіційного Києва на шляху до створення автокефальної православної церкви, а також подякував США за підтримку в цьому питанні.

Порошенко запевнив співрозмовника, що в Україні традиційно підтримується високий рівень релігійної свободи.

"Ми пишаємося, що маємо гідний стан релігійної свободи в Україні, який гарантується Конституцією України та Законом України про свободу совісті та релігійні організації, а також традиційно високим рівнем толерантності, яка панує в українському суспільстві", - підкреслив глава держави.

Він також звернув увагу на брутальні порушення прав людини, зокрема, права на свободу віросповідання, на окупованих Росією територіях. Співрозмовники погодилися з необхідністю жорсткої відповіді на переслідування парафіян Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви та інших конфесій і віросповідань в ОРДЛО й анексваному Криму.

Посол Браунбек нагадав, що США підтримують територіальну цілісність і державний суверенітет України, а також боротьбу за їх відновлення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ