Слухай онлайн
Політика

США та НАТО офіційно розпочали виведення військ з Афганістану

Сполучені Штати та НАТО 1 травня офіційно розпочали виведення решти військ з Афганістану.

Сили західних союзників залишають потерпілу від десятиліть війни країну з невизначеним майбутнім – на тлі насильства за відсутності мирної угоди між урядом у Кабулі й рухом ʺТалібанʺ, який контролює значну частину території Афганістану. - передає Радіо Свобода.

До 11 вересня Афганістан мають залишити близько 3500 американських військовослужбовців та близько 7000 солдатів НАТО. Війська США та НАТО, а також військова техніка вже раніше стали залишати країну, але Вашингтон відзначив дату 1 травня, оскільки це термін, погоджений із талібами ще в лютому 2020 року.

На тлі занепокоєння щодо ймовірних атак ʺТалібануʺ під час процесу виведення офіційний представник НАТО заявив, що будь-які напади зумовлять рішучу реакцію.

Увечері 30 квітня виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ Афганістану Хаятулла Хаят наказав поліції посилити заходи безпеки, заявляючи, що ʺТалібанʺ може активізувати насильство".

Пізно ввечері 30 квітня внаслідок вибуху автомобіля з вибухівкою в місті Пул-і-Алам, столиці провінції Логар, загинули щонайменше 26 людей, понад 100 зазнали поранень. Наразі ніхто не взяв на себе відповідальності за цей напад.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ