Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Степан Кубів: Інвестиції – ключ до сталого розвитку регіонів

21 лютого 2019 року у м. Києві відбувся практичний семінар, присвячений темі інвестицій, - інформують у прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

У семінарі брали участь: Перший віце-прем'єр-міністра України - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, Державна установа ʺОфіс із залучення та підтримки інвестиційʺ, представники центральних і регіональних органів влади, експерти, міжнародні партнери та бізнесу.

Як зазначив у своєму вступному слові Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, регіони є потужним рушієм розвитку економіки країни. Саме тому їх сталий розвиток та залучення іноземних інвестицій є пріоритетом для Уряду України.

ʺУряд, Президент і Парламент втілюють безпрецедентні системні реформи, спрямовані на стале економічне зростання, регіональний розвиток, залучення інвестицій. Реформи створюють потужні інвестиційні стимули, але наступним кроком має стати підвищення спроможності, вміння та готовності українських регіонів використовувати отримані ресурси та повноваження у конкуренції за інвестораʺ, - підкреслив Степан Кубів.

Регіональний розвиток, питання усунення периферій, вирівнювання можливостей територій сьогодні є пріоритетом номер один на майбутні 5 років розвитку України, наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

ʺНам важливо досягти цілі, яку поставив Президент України – позбутися такого поняття, як периферія, і вирівняти розвиток і можливості територій. І тому створені об’єднані територіальні громади, яким ми передали кошти, можливості і відповідальність, мають крок за кроком вирівнювати свій розвиток. Це стосується впровадження Нового освітнього простору, первинної сільської медицини, ЦНАПів, центрів безпеки, посилення соціального захисту населення. Усе те, що мотивуватиме людей жити в громадах, створювати сім’ї, народжувати дітей. А інвестору у свою чергу показати, що тут є освічені люди, які можуть бути ефективно задіяні в його бізнесі і приносити прибуткиʺ, – зазначив Геннадій Зубко.

Зацікавлення аудиторії викликало обговорення нещодавніх прикладів залучення інвестицій у регіони та співпраці іноземних інвесторів з місцевою владою. Про свій досвід розповіли представники бізнесу.

Головними критеріями успіху в залученні інвестицій є не лише вміння підкреслити унікальність регіону. Місцева влада також має надавати якісний сервіс для бізнесу, створювати комфортні умови для інвесторів. Усі ці критерії безумовно впливають на рішення потенційних інвесторів щодо подальших інвестиційʺ, - зазначив Голова Наглядової ради UkraineInvest Данило Білак.

Практичний семінар став платформою для поглиблення співпраці та обміну найкращими практиками у залученні іноземних інвестицій та співпраці з інвесторами. Формат заходу дозволив учасникам семінару особисто почути про потреби та інтереси інвесторів для подальшої ефективної співпраці.

За підсумками семінару учасники напрацювали інструменти та механізми для нарощення обсягу інвестицій в економіку регіонів, дізналися про актуальні потреби інвесторів та отримали ефективні інструменти із якісного супроводу потенційних інвесторів.

Довідково

Практичний семінар ʺЗалучення інвестицій в економічний розвиток регіонівʺ зібрав понад 100 представників центральних і регіональних органів влади, експертів, міжнародних партнерів та представників бізнесу. Результатами заходу стало напрацювання спільних планів із залучення інвестицій на 2019 рік.

Організатором заходу став ʺОфіс із залучення та підтримки інвестиційʺ за партнерства з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Програмою ʺULEAD з Європоюʺ, Проектом міжнародної технічної допомоги ʺПартнерство для розвитку містʺ та платформою ʺМіжнародний саміт мерівʺ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ