Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Степан Кубів відкрив IV Міжнародний форум технічного регулювання у Львові

Сьогодні, 24 травня, Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів відкрив IV Міжнародний форум технічного регулювання у м. Львів, - повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку України.

Під час виступу Перший віце-прем'єр-міністр України наголосив, що цей форум є важливим кроком у міжнародному розвитку науки, освіти та бізнесу через підвищення обізнаності українських науковців і виробників про роль технічного регулювання і технічні стандарти.

“Впродовж останніх трьох років ми багато зробили для імплементації міжнародних і європейських стандартів в Україні і суттєво трансформували систему технічного регулювання. З 2016 року були ліквідовані 90% радянських ГОСТів, а натомість ми розробили та прийняли 5105 національних стандартів. Це означає, що тепер 91% цих стандартів гармонізовані з стандартами ЄС”, – зазначив Степан Кубів.

Перший віце-прем'єр-міністр нагадав, що на початку року Україна стала повноправним членом Метричної конвенції, завдяки чому українська система вимірювань отримала визнання з боку усіх 59 країн-членів Конвенції.

“Членство України у Метричній конвенції – ще один інструмент для просування української продукції на міжнародний ринок, збільшення експорту українських товарів на європейський та світовий ринки. У цей спосіб українська система вимірювань отримала міжнародне визнання та більше не потребує додаткового підтвердження, відтак це заощадить кошти українського бізнесу та підвищить конкурентоспроможність української продукції”, – зазначив Степан Кубів.

За його словами, Україна впевнено тримає курс на створення якісної національної системи оцінки відповідності та акредитації, яка побудована на принципах і практиках, що діють у світовій спільноті. Степан Кубів додав, що свідченням цього стане укладення між Україною та ЄС Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА), відповідно до якої українські результати випробувань та сертифікації продукції будуть визнаватись на європейському рівні. Він додав, що наразі у сфері оцінки відповідності в Україні прийнято 73 технічні регламенти, 67 з яких розроблено на основі актів законодавства ЄС. Завдяки цьому вимоги до безпечності української продукції стали  ідентичні європейським.

Довідково

IV Міжнародний форум технічного регулювання проводиться з метою розвитку науки, освіти, бізнесу завдяки впровадженню в Україні вимог міжнародного рівня, підвищення обізнаності українських науковців, фахівців і виробників щодо ролі технічного регулювання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ