Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Стоматит восени: вплив імунітету на здоров'я ротової порожнини

Стоматит – це поширене захворювання ротової порожнини, яке викликає запалення слизової оболонки.

Особливо часто воно проявляється восени, коли змінюються погодні умови та імунна система людини зазнає додаткових випробувань. Спробуймо розібратися, чому ця хвороба загострюється в період міжсезоння та розповімо про ефективні методи її лікування більш детально.

Що таке стоматит?

Стоматит – це запалення слизової оболонки рота, яке може проявлятися:

  • болючими виразками;
  • почервонінням тканин;
  • набряками;
  • появою неприємного запаху з рота;
  • дискомфортом під час прийому їжі чи розмови.

Захворювання може мати різні форми: катаральну, виразкову або афтозну, кожна з яких має свої симптоми та причини виникнення. Дізнатися більше про стоматит можна тут https://stomatidine.com.ua/main-menu/stomatit/.

Як зниження температури та підвищена вологість впливають на ротову порожнину?

Осінні місяці супроводжуються досить значним та різким похолоданням. До того ж повітря стає більш вологим. Кліматичні зміни призводять до полегшення поширення патогенних мікроорганізмів у навколишньому середовищі, а також створюють більш сприятливі умови для розвитку бактеріальних і вірусних інфекцій у ротовій порожнині. Холодне повітря знижує місцевий імунітет слизової оболонки, роблячи її більш вразливою до впливу патогенних мікроорганізмів.

Ще осінь — це період частих застуд, адже кількість ГРВІ у цей період зростає дуже сильно. Такі хвороби (та й часті контакти з вірусами чи бактеріями) можуть знижувати супротив організму, що також збільшує ризик виникнення стоматиту.

Профілактика стоматиту восени

Для того, щоб запобігти розвитку стоматиту восени, важливо дотримуватися кількох простих правил:

  • вкрай важливу роль відіграє гігієна ротової порожнини: регулярне чищення зубів щіткою та зубною ниткою, а також використання антисептичних ополіскувачів допоможуть знизити кількість шкідливих мікроорганізмів;
  • варто підтримувати загальний імунітет організму – збалансоване харчування, прийом вітамінів, зокрема C та D (після консультації з лікарем), регулярна фізична активність можуть допомогти організму краще боротися з інфекціями;
  • також важливо вчитися протистояти стресу, адже він може послабити імунітет та сприяти виникненню стоматиту, корисними будуть медитації, йога та спорт.

Незалежно від сезону профілактика стоматиту теж включає регулярне відвідування лікаря-стоматолога для контролю здоров'я ротової порожнини.

Рекомендації щодо лікування стоматиту восени

Якщо хвороба вже розвинулася, необхідно негайно звернутися до лікаря для отримання рекомендацій щодо лікування стоматиту. Для полегшення симптомів та швидкого одужання лікар може порекомендувати спеціальні засоби для обробки слизової оболонки. Одним з таких є розчин Стоматидин® при стоматиті. Він містить потужний антисептик гексетидин, який знищує патогенні мікроорганізми (можливих винуватців хвороби) та створює сприятливі умови для відновлення тканин. Використання цього засобу допомагає зняти біль та прискорити загоєння. Стоматидин® рідко викликає алергічні реакції та зазвичай добре переноситься.

Крім того, для ефективного лікування стоматиту важливо дотримуватися дієти, уникати гострої, солоної або кислої їжі, яка може додатково подразнювати слизову оболонку.

Осіння пора приносить не тільки зміну погоди, але й підвищений ризик виникнення стоматиту через ослаблений імунітет та зміни у середовищі ротової порожнини. Щоб уникнути цього неприємного захворювання, важливо дотримуватися правил гігієни, зміцнювати імунітет і своєчасно звертатися до лікаря при перших симптомах стоматиту. Це допоможе зберегти здоров'я ротової порожнини і загальне самопочуття. Для більш детальної інформації про засіб Стоматидин® при стоматиті, відвідайте офіційний сайт Стоматидин®.

Література:

1. Michael C. Plewa; Kingshuk Chatterjee. Aphthous Stomatitis. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2023 Jan-.

2. Gasmi Benahmed A, Noor S, Menzel A, and Gasmi A. Oral Aphthous: Pathophysiology, Clinical Aspects and Medical Treatment. Arch Razi Inst. 2021 Nov; 76(5): 1155–1163.

3. Інструкція до препарату Стоматидин ®

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ