Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Чистка зубів: як часто і чому це важливо?

Всі ми з дитинства чуємо про важливість регулярного чищення зубів двічі на день, адже це необхідно для профілактики різноманітних захворювань, підтримки здоров’я ротової порожнини та природного кольору емалі. Проте звичайного домашнього догляду, навіть якщо ви обираєте якісну пасту та щітку, недостатньо для повноцінної гігієни. Тоді на допомогу приходить професійне чищення зубів у кабінеті стоматолога – це порівняно швидка та проста процедура, котра покликана видалити наліт та виступає потужною профілактикою поширених патологій ротової порожнини.

Чи дійсно потрібна професійна гігієна?

За інформацією лікарів «Клініка Доброго Стоматолога», пацієнти, котрі приходять на регулярне чищення у кабінеті, дуже рідко звертаються з карієсом або його ускладненнями. Проте сумну статистику наводить American Dental Association: 50% людей нехтують регулярними візитами до стоматолога, що й спричиняє значне поширення патологій ротової порожнини.

Отже, професійне чищення зубів – це процедура, що проводиться у кабінеті стоматолога спеціальними інструментами. Її завдання – зняття нальоту та зубного каменю, котрі стають причинами розвитку різноманітних патологій. Справа у тому, що звичайною зубною щіткою неможливо дістатися абсолютно усіх зон. У результаті там залишаються дрібні частинки їжі та створюють сприятливе середовище для розмноження бактерій, через що потім розвиваються карієс, гінгівіт, пульпіт тощо. Приємний бонус – після професійної чистки емаль трохи світлішає завдяки усуненню нальоту, тож це спосіб зробити посмішку більш привабливою.

Професійна гігієна призначається лікарем у наступних випадках:

  • темний колір емалі;
  • наявність нальоту, зубного каменю;
  • проблеми з яснами;
  • комплексна терапія;
  • підготовка до ортопедичного лікування;
  • заплановане відбілювання – якщо спочатку не зняти наліт, компоненти відбілюючого препарату не зможуть проникнути в емаль, а тому бажаного ефекту не буде.

З профілактичною метою така процедура рекомендована приблизно раз на півроку чи рік, проте все залежить від способу життя та індивідуальних особливостей.

Як відбувається професійне чищення зубів?

Існує три найрозповсюдженіших методи – AirFlow, ультразвукова та комплексна чистка, розповімо далі коротко про кожен.

AirFlow

У цьому випадку використовується спеціальний апарат, котрий подає на поверхню зубів суміш із води, соди та повітря під високим тиском (його встановлює лікар). Така чистка ефективно справляється із зубним нальотом, проте для твердого каменю не підходить. Велика перевага AirFlow – можливість почистити навіть проміжки між зубами. Серед інших плюсів:

  • пацієнт не відчуває дискомфорту;
  • емаль світлішає на 1-2 тони завдяки видаленню нальоту;
  • можна почистити не тільки природні зуби, а й протези, брекети тощо;
  • додатково усувається неприємний запах з ротової порожнини;
  • процедура проводиться швидко – приблизно 30 хвилин.

Перед чищенням AirFlow лікар видаляє камінь та зубний наліт за допомогою скейлера, а після нього полірує зуби спеціальними щітками, наносячи професійну пасту для покращення стану емалі.

Зазначимо, що до цієї процедури є деякі протипоказання, серед них: діабет, ВІЛ, гепатит, туберкульоз, патології дихальних шляхів, вірусні інфекції, аритмія, наявність кардіостимулятора тощо.

Ультразвукова чистка

Вона має на увазі видалення нальоту та зубного каменю, у тому числі твердого, за допомогою спеціального апарату – ультразвукового лазера. УЗ-хвилі впливають на відкладення, руйнуючи та пом’якшуючи їх, з повною безпекою для зубів.

Процедура триває близько години, під час проведення очищується поверхня зубів, проміжки між ними, а також пародонтальні канали, що виступає ефективною профілактикою гінгівіту, карієсу, пародонтиту тощо.

Ультразвукова чистка зазвичай проводиться у комплексі з AirFlow. Серед протипоказань – інфекційні захворювання, хронічні патології у стадії загострення, вагітність тощо.

Комплексна чистка

Це найефективніша процедура, що позбавляє нальоту, м’якого та твердого зубного каменю, служить профілактикою багатьох захворювань, забезпечує свіжий подих та трохи освітлює емаль.

Комплексна чистка триває близько години та включає наступні етапи:

  • ультразвуковий вплив для видалення каменю та нальоту;
  • ручне чищення для зняття залишків нальоту;
  • полірування за допомогою спеціальної пасти та апарату, що робить поверхню зубів рівною, блискучою та гладкою;
  • фторування спеціальним лаком або гелем, щоб зробити емаль міцнішою та запобігти появі карієсу.

Комплексна чистка підходить не всім, серед протипоказань:

  • тріщини на зубах;
  • вагітність;
  • запальні процеси;
  • підвищена чутливість тощо.

Перед будь-яким стоматологічним втручанням лікар проводить ретельний огляд для виявлення протипоказань та вирішення, який спосіб чистки буде найкращим. Крім професійних процедур, варто також дотримуватися особистої гігієни – регулярно чистити зуби, користуватися ополіскувачами тощо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

Повідомити автору про помилку:

Адреса сторінки з помилкою:

Текст з помилкою:

Коментар :