Упродовж 17-18 квітня у Львівському національному університеті ім. І. Франка тривають Дипломатичні студії факультету міжнародних відносин за участі керівництва Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС України.
Доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби ЛНУ ім. І. Франка Наталія Шаленна розповіла Гал-інфо, на які теми керівництво ДАУ говорило з академічною спільнотою у Львові.
“У рамках освітньо-навчального заходу "Дипломатичні студії" до нас, на факультет міжнародних відносин, люб’язно погодились приїхати представники з Дипломатичної академії.
Зокрема, учора відбулась перша частина студій — зустріч зі студентами-міжнародниками на тему “Мистецтво дипломатичного перекладу”. Під час якої виступила заступник директора Дипломатичної академії України Євгенія Габер.
А вже сьогодні розмову зі студентами та викладачами вів директор ДАУ Сергій Корсунський. Зустріч була присвячена темі "Спроба військового перевороту в Туреччині: робота дипломата у кризових ситуаціях".
Я переконана, що завдяки таким заходам студенти зможуть отримати необхідні теоретичні знання та практичні рекомендації, які у подальшому використовуватимуть під час роботи”, - розповіла Наталія Шалена.
Окрім цього після лекції Сергій Корсунський та декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський підписали Меморандум про співробітництво між Дипломатичною академією України та Львівським Національним Університетом імені І.Франка. На основі цього документа здійснюватиметься співпраця між Львівським національним університетом імені Івана Франка (факультетом міжнародних відносин) і Дипломатичною академією.
У Львові для студентів-міжнародників домовились про співпрацю з Дипломатичною академією України
“Ми регулярно запрошуємо для спілкування зі студентами науковців, посадовців, фахівців-практики з міжнародних відносин. Тим самим факультет створює освітній майданчик для обміну думками та досвідом, для пошуку відповіді на хвилюючі питання. І це однозначно правильний вектор, який приносить результат», - зауважив Маркіян Мальський.
Зустріч була справді цікавою і надзвичайно корисною для студентів. Свою зацікавлень та небайдужість до лекції про події у Туреччині академічна спільнота виявили у вигляді запитань. Серед них було і таке:
"Як відомо, минулого року у Туреччині затримали американського пастора Ендрю Брансона у звинуваченні тероризму. На вашу думку, чи можна вважати цей крок спробою Туреччини домовитись зі США про екстрадицію турецького опозиційного проповідника Фетхуллаха Гюлена".
На що Сергій Корсунський відповів наступне:
"Можна ствердного говорити про те, що звинувачення у тероризмі Ендрю Брансона – це безглуздя. Цей чоловік – християнський проповідник, який протягом тридцяти років живе у Туреччині, якого всі знаю, який має маленьку церкву в Ізмірі. Він навіть теоретично не міг бути долучений до діяльності Гюлена, бо до того ж він бабтист.
Напевно, визначальним у цій всій історії стало те, що ця церква активно підтримує президента США Дональда Трампа. Тому можна говорити про те, що арешт Брансона – це удар по Трампу. І не дивно, що після арешту Брансона спільнота цієї церкви звернулась до президента США з проханням вплинути на ситуацію і звільнити з-під арешту пастора. І як відомо, Трамп висунув ультиматум Туреччині. Безумовно, цей крок Туреччини – це спроба шантажу США, але їх так не візьмеш", - відповів Сергій Корсунський.