Слухай онлайн
Cуспільство

Суд почав розгляд справи топ-хабарника про поновлення на роботі

15 березня в Галицькому районному суді відбулось перше засідання у справі екс-заступника директора з геології та інвестиційної діяльності Ігоря Михайловського. Він вимагає через суд поновлення на роботі та оплати за час вимушеного прогулу.

Під час першого судового засідання суд вислухав сторони конфлікту. Наступне слухання в цій справі призначено на 6 квітня.

Нагадаємо, заступник директора з геології та інвестиційної діяльності дочірнього підприємства НАК «Надра України» «Західукргеології» Ігор Михайловський був затриманий на  хабарі у своєму службовому кабінеті -    13 липня 2016 року. Кримінальне провадження правоохоронці відкрили за ч. 4 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великому розмірі). Санкція за такий злочин  передбачала позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю  на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Однак через кілька місяців обвинувачення було «по-тихому» перекваліфіковано на м’якше:  на ч. 2 ст. 369-2 КК України (зловживання впливом, тобто одержання неправомірної вигоди для себе за обіцянку здійснити вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави). Після цього між прокурором і підозрюваним було укладено угоду про визнання винуватості, згідно з умовами якої Ігор Михайловський повністю визнав свою винуватість у злочинному діянні.

Завдяки перекваліфікації злочину (законність, правильність якої судом перевірена не була) та використання угоди про визнання винуватості, при затвердженні якої Галицький райсуд Львова (під головуванням судді Катерини Котельви) явно проігнорував той факт, що узгоджене сторонами угоди покарання не відповідає суспільній небезпеці вчиненого кримінального правопорушення, Ігор Михайловський залишився на волі.  За хабар у розмірі півтора мільйона гривень  йому було призначено «смішне» покарання: у вигляді штрафу – у розмірі 25,5 тис. грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ