Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Суд у Дніпрі скасував регіональний статус російської мови

Дніпропетровський окружний адміністративний суд скасував регіональний статус російської мови у Дніпропетровській області. Відповідне рішення оприлюднене в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Про це у Facebook написав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

В обґрунтування позову, зокрема, зазначено, "що за результатами розгляду звернення Уповноваженого із захисту державної мови щодо скасування рішень органів місцевого самоврядування стосовно функціонування регіональних мов встановлено, що рішення Дніпропетровської обласної ради від 17.08.2012 року № 333-14/VІ "Про підтримку мовної політики в Україні" визначає заходи щодо розвитку, використання і захисту російської мови як регіональної, у зв`язку з чим не відповідає вимогам чинного законодавства".

"Нарешті це антиконституційне рішення скасоване. Всі ми пам'ятаємо, що після прийняття у 2012 році ганебного закону "Про засади державної мовної політики" розпочався своєрідний "парад" надання російській мові статусу регіональної. Місцева влада Дніпропетровщини  винятком не була. Проте ще в лютому 2018 року КСУ визнав той закон неконституційним. А з 16 липня 2019 року набув чинності Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", відповідно до якого депутати Дніпропетровської обласної ради мали в шестимісячний термін переглянути і скасувати рішення про надання російській мові статусу регіональної. Однак цього не сталося. І тільки в судовому порядку нам вдалося цього домогтися", - зазначив Тарас Кремінь.

Нагадаємо, що ще наприкінці 2020 року Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до Генерального прокурора Ірини Венедіктової щодо забезпечення скасування в областях функціонування регіональних мов.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ