Слухай онлайн
Cуспільство

Священика УГКЦ звинуватили у здирництві. Стрийська єпархія каже, що це наклеп

Львів'янка Галина Швець у ФБ звинуватила священика парафії села Коропуж (Городоський район Львівська область) у тому, що той вимагав 700 грн собі і 200 грн дякону за те, щоб поховати її батька. Водночас Стрийська єпархія УГКЦ поширила офіційне звернення, у якому простувала звинувачення.

Галина Швець написала: «Доброго дня усім, хочу поділитись своїм горем, вчора я похоронила свого батька, який проживав в с. Коропуж, Городоцький р.н. Львівська обл.., але є в нас такий отець (с..а рідкісна, такого не назвеш інакше), який на парастасі сказав, що мій батько не ходив в церкву, значить його в церкву не можна нести, а закопати як скотину, а перед смертю відмовив в сповіді, більше того, в церкву він пустив, але вимагав сімсот грн собі, двісті дякону, яким є його дружина (сімейний бізнес), якшо ми не дамо гроші, то він похорон припинить, і на цвинтар не піде, сказав, жалійтесь, де хочете, він нікого не боїться, і нагло зі своєю попадею сміявся, а звати його Громик Іван, шо скажете? Має парафію ще с. Хишевичі, він так поводиться зі всіма, вже написали люди купу скарг, викликали телебачення, реакції нуль, ще більше нагліє і тариф росте, такого хама в нас ще не було, воно наживається на чужому горі, і ще отримує не малу зарплату, яку платять люди села».

Відповідь Стрийської єпархії УГКЦ: «Розглянувши неофіційне звернення пані Галини Швець, повідомляємо про наступне.

Звинувачення отця Івана Громика, адміністратора парафії преподобної Параскевії с. Коропуж та парафії святого апостола Филипа с. Хишевичі Комарнівського деканату Стрийської єпархії УГКЦ в тому, що він відмовився сповідати покійного не підтвердилося і вважаємо, що є наклепом на священика. Встановлено, що родина покійного звернулась до о. Івана з проханням, щоб їхнього батька міг посповідати о. Семен Гупало, священик-емерит Стрийської єпархії УГКЦ, який проживає в с. Хишевичі, на що о. Іван не заперечував. На жаль, о. Семен Гупало відмовив у сповіді, аргументуючи тим, що має отримати дозвіл від о. Івана. Тим самим показав свою некомпетентність і незнання церковних канонів. З огляду на це, о. Семен Гупало є викликаний до єпархіального управління Стрийської єпархії, для того, щоб дати виразне пояснення своїм діям.

У своєму листі пані Галина звинувачує отця Івана в тому, що він вимагав гроші від родини померлого. Встановлено, що відбулася приватна розмова двох осіб: о. Івана Громика та Василя Витрикуша, сина покійного і свідків чи інших об’єктивних доказів, які б могли потвердити факт вимагання коштів у даній ситуації немає.

В мас-медійному просторі поширюється інформація про те, що о. Іван відмовив покійному в Чині похорону. Однак, сама пані Галина Швець у своєму зверненні засвідчує, що о. Іван Громик відслужив парастас за упокій душі померлого і на наступний день відбувся чин похорону.

Водночас зазначаємо, що жодних скарг до єпархіального управління Стрийської єпархії від парафіян с. Коропуж та Хишевичі у справі о. Івана Громика не надходило. Саме тому, проводячи моніторинг публікацій, стверджуємо, що звинувачення «жовтою» пресою управління Стрийської єпархії у бездіяльності не відповідають дійсності.

Для встановлення справедливості та об’єктивності у розслідуванні даної ситуації, запрошуємо осіб, які вважають себе покривдженими діями священика Івана Громика, прибути до управління Стрийської єпархії для того, щоб у розмові під протоколом були складені свідчення.

Пригадуємо, що прийом мирян в управлінні Стрийської єпархії УГКЦ відбувається щовівторка з 10.00 до 16.00 год. Обідня перерва з 13.00 до 14.00 год. Адеса: м. Стрий, вул. Шевченка, 80».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");