Слухай онлайн
Економіка

Тігіпко розповів, як українцям економити на газі

Україні необхідно активно розвивати енергозбереження, спрямовуючи на ці цілі більше вільних коштів. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр України - Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко в ефірі програми «Велика політика», повідомляє урядовий портал.

«Уже наступного року у нас не буде такого навантаження, як зараз у зв'язку з Євро-2012, і перший напрям, в який, я вважаю, потрібно вкладати бюджетні гроші, - це енергозбереження. Коли енергоносії дорожчають, не з підвищення тарифів на комунальні послуги потрібно починати, а з енергозбереження. Як на рівні держави та промисловості, так і в кожному окремому будинку», - заявив Віце-прем'єр.

На думку Сергія Тігіпка, населенню потрібно забезпечити дешеві кредити для встановлення котлів, що працюють на альтернативному паливі, заміни вікон і дверей. Крім того, потрібні програми з утеплення будинків на рівні місцевої влади. «Із досвіду східної Європи можна говорити, що завдяки енергоощадним програмам навіть після підвищення тарифів люди платили за тепло практично стільки ж, скільки й раніше. У Польщі, наприклад, утеплення будинків дало економію газу в 51%», - зазначив Сергій Тігіпко.

«Впровадження енергоощадних програм потрібно починати вже цього року. У бюджеті на ці цілі передбачені відповідні кошти», - додав він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ