Слухай онлайн

ТОП-5 сфер 2019 року з найвищою конкуренцією

Аналіз бази вакансій та резюме показує, що конкуренція на ринку праці невпинно зростає. І не завжди це свідчить про дефіцит робочих місць.

Часто збільшення hh-індексу (співвідношення кількості резюме до кількості вакансій) показує, що пошукачі не повною мірою задоволені поточним місцем роботи й готові змінювати роботодавця. Експерти hh.ua | grc дослідили, в яких професіях пошукачам доводилось стикатися з дуже високою конкуренцією.

Так, протягом 2019 року конкуренція на ринку праці перебувала на позначці 6-8 резюме на одну вакансію. Традиційно кількість претендентів на одну пропозицію про роботу збільшувалась в останні місяці року (8 резюме на одну вакансію), коли компанії менш активно відкривали вакансії. Та й ті робили це зазвичай лише для того, щоб замінити працівників, які звільнились.

А от найменшим співвідношення кількості резюме до кількості вакансій було у першій половині 2019-го (до травня включно) та становило 6. Часто саме на початку року в компаніях розпочинається реалізація нових проєктів, розширення бізнесу в різних напрямках.

При цьому були сфери, де показник hh-індексу був в чотири рази вищий за середньоринковий, а були такі, де на одну вакансію припадало одне резюме.

НАЙБІЛЬШ КОНКУРЕНТНІ СФЕРИ

Традиційно перелік найбільш конкурентних сфер очолив «ТОП-менеджмент». Якщо у 2018 році на одну відповідну вакансію припадало 21 резюме, то у 2019 році цей показник зріс до 31. А у пікові періоди (листопад і грудень) взагалі сягав 44.

На другому місці (знову ж таки традиційно) опинилась сфера початку кар’єри. Наразі найбільший інтерес для роботодавців становлять кандидати з досвідом від 1 до 3 років, тому часто пошукачі-новачки стикаються з певними проблемами з працевлаштування. Так, з найменшою конкуренцією вони мали справу протягом травня та червня (10 резюме на 1 вакансію), а з найбільшою – у серпні (15 резюме на одну вакансію).

До п’ятірки висококонкурентних сфер 2019 року також увійшли такі сфери, як «Домашній персонал», «Видобуток сировини» та «Мистецтво, ЗМІ». При чому перша з них раніше до переліку сфер з високим hh-індексом не входила.

Вперше, як мінімум, з 2014 року до ТОП-5 висококонкурентних сфер не ввійшла «Юриспруденція». Хоча порівняно з середньоринковими показниками hh-індекс у ній був досить високий: 8 резюме на одну вакансію, а у піковий період (жовтень-листопад) – 11.

ТОП-5 сфер 2019 року з найвищою конкуренцією

Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на зайняття посади державної служби категорії «В».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...
");