Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Цифрові піаніно: види та як вибрати

Сьогодні цифрові піаніно — найпопулярніші клавішні інструменти після синтезатора. Поступово вони витісняють своїх акустичних попередників, завдяки більшій практичності, функціональності та меншій ціні.

Інтернет-магазини музичних інструментів, зокрема LaNota https://lanota.com.ua/tsifrovi-pianino/, пропонують велику кількість різноманітних моделей на будь-який бюджет. Тому кожний музикант може вибрати не просто універсальний інструмент, а той, що ідеально підходить за характеристиками саме йому.

Різновиди цифрового піаніно

Виробники випускають електропіаніно в 2 виконаннях:

  • Кімнатне або корпусне. Повністю повторює зовнішній вигляд акустичного фортепіано. Складається з корпусної стійки, педального блоку та має кришку для клавіатури. Хоча за габаритами менше за звичайне, але також доволі важке (30-50 кг) та не поворотке. Бажано не рухати його з місяця на місце, незважаючи на те, що налаштування від цього не збиваються. Корпус цих моделей виготовляють найчастіше з дерева. Це дає змогу отримати ще більш якісне та об'ємніше звучання. Також звук високої якості допомагає отримати потужна вбудована акустична система.
  • Сценічне або компактне. За зовнішнім виглядом дуже нагадує синтезатор, тому їх часто плутають. Педальний блок рідко йде в комплекті, але всі моделі мають можливість його підключення. Корпус найчастіше виготовляють із пластика, тому він набагато легший кімнатного електропіаніно — до 15 кг. Через неможливість встановити потужну акустичну систему, звучання не настільки багате та об'ємне, але за підключення до колонок та підсилювачів звуку це нівелюється.

Обидва варіанти мають хороші технічні показники та великий функціонал. А стаціонарна модель — ще й потужну вбудовану акустичну систему.

Як вибрати: рекомендації музикантів

Цифрові піаніно — доволі складні музичні інструменти й мають багато характеристик і функцій. Щоб вибрати підхожу модель, не потрібно вивчати кожну з них. Достатньо для початку зосередиться на основних, а, відібравши декілька варіантів, досліджувати їх далі.

Професіонали рекомендують звернути увагу на:

  • Клавіатура. Краще за все купити цифрове піаніно з повнорозмірною молоточковою клавіатурою на 88 клавіш. Така модель повністю повторює акустичну клавіатуру.
  • Тембри. Чим більша кількість тембрів, тим краще. Важливо, щоб у пристрої було 2-3 тембри електронного піаніно, 1-2 фонових м'яких (скрипковий ансамбль тощо), бас та 1-2 органи.
  • Поліфонія. Для домашнього використання може бути достатньо 128 нот. Найкращі представники мають 256.

Також піаністи рекомендують, щоб у електропіаніно була 3-сенсорна клавіатура. Перший сенсор у ній зчитує інформацію, коли музикант натискає клавішу, другий — коли вона натиснута до кінця, а третій — коли наполовину. Саме останній дуже важливий для профі, які грають надскладні швидкі композиції, за яких музикант не встигає натиснути клавішу до кінця.

У корпусних моделях зазвичай встановлюють саме 3 сенсори, а у концертних — 2. Але третій замінюється технологічно спеціальною програмою, яка допомагає зчитати напів натискання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ