Турецька влада погрожує скасувати угоду із Європейським союзом про прийняття назад мігрантів, які через Туреччину прибувають до сусідньої Греції, - BBC Україна.
Туреччина невдоволена рішенням Верховного суду Греції, що заборонив видавати Анкарі турецьких солдатів, які втекли з країни після невдалого військовго перевороту.
Міністр закордонних справ Туреччини Мевлут Кавусоглу назвав рішення грецького суду "політичним" і закликав до перегляду судової справи.
"Ми вимагаємо, аби суд над вісьмома солдатами пройшов знову, - заявив пан Кавусоглу журналістам. - Це політичне рішення, Греція захищає і надає притулок змовникам".
"Ми підписали міграційну угоду, що влкючає домовленість про реадмісію із Грецією. І ми оцінюємо, що можемо зробити, включно зі скасуванням цієї домовленості", - додав він.
Відповідно до угоди, укладеної в березні 2016 року, мігрантів, які прибувають до Греції відправляють назад до Туреччини, за умови, що вони не звернулися з проханням про притулок або їхнє прохання відхилили.
Туреччина й раніше погрожувала скасувати угоду.
Речник ЄС заявив, що у Брюсселі переконані, що співпраця з Туреччиною за цієї угодою триватиме.
Напередодні Верховний суд Греції виніс рішення проти екстрадиції вісьмох турецьких солдатів, який Туреччина звинувачує в причетності до спроби перевороту в країні.
Військовослужбовці - троє майорів, троє капітанів і двоє сержантів - втекли до Греції на гелікоптері після подій липня минулого року. Проте вони заявили, що не були до них причетні.
Туреччина називає їх "зрадниками" і вимагає їхнього повернення й суду. Солдати заявляють, що бояться за свої життя.
При цьому рішення Верховного суду Греції є остаточним і не підлягає оскарженню.
Після невдалої спроби путчу заарештували понад 60 тисяч службовців, включаючи військових, суддів, викладачів університетів. Десятки тисяч людей залишилися без роботи.