Слухай онлайн
Здоров'я

У львів’янина, який прибув з Китаю, медики не підтвердили коронавірус

Львів’янин, який навчається у Китаї, наразі госпіталізований у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні. Наразі лікарі не підтверджують випадок захворювання на коронавірус. Про це сьогодні, 27 січня, в коментарі Гал-інфо заявила головний епідеміолог Львівської області Наталя Тімко.

За її словами, студент, який навчається у Китаї приїхав до Львова із нежиттю, але як свідома людина він одразу звернувся до лікарів.

«Місце, де він був у Китаї, дуже далеко від міста Ухань, де зараз бушує коронавірус, але оскільки у нього є нежить та незначне покашлювання, його госпіталізували. Зараз він в окремому боксі і за ним спостерігають лікарі, але у нього не було підвищення температури тіла. Відомо, що усі випадки коронавірусу, про які повідомляють, перебігають із підвищенням температури тіла. У нього немає підозри на коронавірус», - сказала Наталія Тімко.

За її словами у чоловіка гостре респіраторне захворювання.

«Враховуючи той момент, що він прибув з Китаю, він сам забажав госпіталізації, але небезпеки для його здоров’я немає», - запевнила Наталія Тімко.

Додамо, що ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє: станом на ранок 27 січня 2020 року число загиблих від пневмонії, викликаної новим коронавірусом у Китаї, перевищило 80. Всього в країні ним заражені близько трьох тисяч людей, 460 перебувають у тяжкому стані.

Лікарі в Китаї обстежують ще майже шість тисяч пацієнтів з підозрою на пневмонію, викликану новим вірусом. Більшість летальних випадків припадають на провінцію Хубей, адміністративний центр якої, місто Ухань, є епіцентром поширення захворювання.

Спалах пневмонії від раніше не відомого виду коронавірусу був зафіксований в Ухані в грудні минулого року. Експерти Центру контролю і профілактики захворювань Китаю встановили, що джерелом зараження є дикі тварини, яких продавали на міському ринку.

Новим вірусом можна заразитися під час його інкубаційного періоду, який триває до 14 днів. Знання про новий коронавірус поки обмежені. Крім того, експерти не мають чіткого розуміння, які ризики для людини може викликати його мутація.

Влада Китаю розширює заходи боротьби з поширенням інфекції. З 26 січня заборонена торгівля дикими тваринами, а на всі скотарські ферми накладено карантин. Парки розваг «Діснейленд» у Шанхаї і Гонконзі припинили роботу. У Пекіні та інших містах заборонені масові заходи. Крім того, понад 56 мільйонів людей у 18 містах провінції Хубей фактично перебувають під карантином.

Випадки зараження підтверджено більш як у 10 країнах, але від пневмонії померли тільки хворі в Китаї. В Україні поки жодного підтвердженого випадку зараження немає.

Збудник нового коронавірусу та механізм передачі недостатньо вивчені, тому  нагадуємо населенню про основні принципи зниження загального ризику ГРВІ:

- уникати тісного контакту з людьми, що хворіють на гострі респіраторні інфекції;

- часто мийте руки, особливо після прямого контакту з хворими людьми

або їхнім оточенням;

- уникати тісного контакту з хворими тваринами на фермах або у дикій природі;

- люди з симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватися правил етикету кашлю та респіраторної гігієни (тримати дистанцію, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми).

У разі появи симптомів, які свідчать про респіраторні захворювання, рекомендовано звернутися до лікаря.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ