Слухай онлайн
Cуспільство

У Чехії засудили до 20-річного ув'язнення вже двох бойовиків терористичної "ДНР"

7 вересня суд Праги празький суд засудив Іржі Урбанека до 20-річного тюремного ув'язнення за участь в бойових діях у 2015 році на сході України разом з проросійськими сепаратистами, а сьогодні Окружний суд чеського міста Плзень засудив до 20 років позбавлення волі в колонії суворого режиму 27-річного Лукаша Новачека за той сам злочин.

Про це інформує Європейська правда.

За висновками слідства, Урбанек поїхав в Україну у 2015 році з метою підтримати бойовиків та брав участь у їхніх операціях щонайменш до січня 2018 року - допомагав копати окопи, долучався до патрулювання і, зокрема, брав участь у бойових діях проти української армії - під Мар’їнкою, Красногорівкою і Спартаком.

Урбанека судили заочно, він не контактував зі своїм адвокатом. 

Натомість Новачек поїхав на Донбас в липні 2015 року, де брав активну участь у діяльності бойовиків так званої "Донецької народної республіки".

Новачек був засуджений за теракт і участь в організованій злочинній групі. Вирок не остаточний, обвинувачений відразу заявив про подання апеляції і весь час стверджує, що не брав участі в бойових діях.

Сам Новачек розповів ще кільком людям, які дали свідчення в суді, що він брав участь у бойових діях в Україні. На думку суду, свідки не знали один одного. Пізніше Новачек сказав, що просто хвалився.

У медичному висновку також зазначено, що причиною того, що чоловік звернувся до психіатра, було те, що він воював в Україні та страждав від проблем з психічним здоров'ям.

Докази також включають фотографії і відео, зняті на його мобільний телефон, де він позує в формі бойовиків зі зброєю. На одному з відеороликів, знятих біля Донецького аеропорту, він говорить про свою присутність ламаною російською мовою. Він стверджує, що хотів боротися з українськими "фашистами" і говорить, що йому соромно бачити, що українці роблять з мирним населенням.

Новачек в суді заявив, що не брав участі в бойових діях, а тільки працював на кухні. "Я поїхав туди, щоб побачити дівчину на ім'я Наташа, з якою познайомився в соціальній мережі. Мене почали вмовляти вступити в армію Новоросії. Я не хотів там вмирати, тому ми домовилися, що я буду просто цивільним службовцем, допомагатиму на кухні тощо. Я здав свій паспорт після приїзду", - розповів він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ