Упродовж чотирьох днів, з 28 до 31 жовтня, з 10.00 до 12.00 год., у навчально-реабілітаційному центрі "Джерело" триватимуть інклюзивні канікули.
Організовують їх для понад 100 дітей — учнів із львівських шкіл № 13 й № 98 та, власне, для вихованців Центру. Слоган цьогорічних інклюзивних канікул — ʺНабутись разомʺ: тож увесь цей час дітки спільно розважатимуться та відпочиватимуть.
Як повідомили у ʺДжереліʺ, для усіх учасників інклюзивних канікул відбудеться безліч активностей та атракцій — паперове, наукове та поролонове шоу, майстерки з розфарбовування пряників та інші заходи.
ʺУсе це ми робимо для того, щоб навчитись приймати кожного та стати друзями, щоб інклюзія в школах не чинила опір від незнання, щоб це ставало нормою. Усі діти чудові і не мають „мурів“ в головах, їм лише треба створювати спільні події для того, щоб вони звикали до інклюзивності. Діти „Джерела“ особливо радо чекають подібних заходів, адже вони матимуть нових друзів, і спілкування з ними зазвичай продовжуються і по закінченню спільних канікулʺ, — розповіла директорка Центру ʺДжерелоʺ Зореслава Люльчак.
Інклюзивні канікули у ʺДжереліʺ відбуваються уже третій рік поспіль. Традицію спільних інклюзивних канікул, під час яких діти спільно весело проводять час, у НРЦ ʺДжерелоʺ започаткували ще у 2017 році.
ʺРозвиток інклюзії — один із пріоритетів у місті Львові. А одним із важливих факторів успішності інклюзії є прийняття дітей з інвалідністю, вміння з ними спілкуватись, товаришувати та бути поруч. Такі навички потрібно розвивати зі шкільного віку, тому ми проводимо багато інклюзивних заходів, щоб школярі мали нагоду бути поруч і вчились приймати кожного, не залежно від його особливостей розвиткуʺ, — зазначила заступник міського голови з гуманітарних питань Галина Слічна.
Довідка
Благодійна установа Навчально-реабілітаційний центр ʺДжерелоʺ була заснована 1993 року батьками діток з інвалідністю товариства ʺНадіяʺ та волонтерами з Канади. У 2008 році, за підтримки Львівської міської ради та у партнерстві з управлінням соціального захисту, на базі ʺДжерелаʺ створено Львівський Міський Центр Реабілітації.
За 25 роки роботи Центру допомогу отримали більше 7 000 дітей та молоді з інвалідністю. Сьогодні у Центрі займаються 260 вихованців, та близько 300 сімей отримують консультаційний супровід та реабілітаційні послуги, в яких виховуються діти з порушеннями розвитку.