Слухай онлайн
Cуспільство

У Ковелі презентували повне академічне зібрання творів Лесі Українки

У Ковелі в трьох закладах освіти — ліцеях №1, імені Олени Пчілки та № 3 імені Лесі Українки презентували повне академічне зібрання творів Лесі Українки в 14 томах, видане з нагоди 150-річного ювілею від дня народження письменниці.

Про це інформує Ковельська міська рада на своєму офіційному сайті.

Над його підготовкою працювали науковці Волинського національного університету, який носить ім’я нашої славетної землячки. Вони разом із ректором ВНУ Анатолієм Цьосем і приїхали у Ковель, щоб розповісти про свою роботу.

У першому ліцеї побували міський голова та його заступник Наталія Маленицька. Ігор Чайка висловив щирі слова вдячності керівництву та колективу вишу за їх титанічну працю.

- Дуже приємно, що наш партнер - Волинський національний університет підготував таке унікальне зібрання творів Лесі Українки. Це не просто подія у рамках відзначення ювілею поетеси, а це — масштабна подія за часи нашої незалежності, - зауважив міський голова.

За словами ректора ВНУ Анатолія Цьося, проєкт було реалізовано за рекордно короткий термін, а саме упродовж року. Для цього було сформовано 14 авторських колективів, кожен із яких узявся впорядковувати один з томів.

Більш детально про роботу над виданням розповів головний модератор проєкту, член редколегії, кандидат філологічних наук, професор, проректор з навчальної роботи та рекрутації ВНУ ім. Лесі Українки Юрій Громик.

Книги тематично та жанрово поділені за напрямами-блоками. Зокрема, у перших чотирьох томах опубліковано драматургічний доробок авторки; у п‘ятому – поезія та ліро-епічні поеми; у шостому – художня проза; у сьомому – літературна критика та публіцистика; у восьмому – переклади; у дев‘ятому – засоби народної творчості та пісні, записані з голосу Лесі Українки; у десятому – "Стародавня історія східних народів" та конспекти, виписки, нотатки; останні чотири розділи присвячені листуванню.

На Волині представили повне 14-томне зібрання творів Лесі Українки

“В Україні - це шоста спроба підготувати повне зібрання творчого спадку нашої геніальної землячки, яку вдалось втілили в життя саме науковцям Лесиного вишу. Останнє вийшло ще у 1970-их роках. Воно також називалося повним. Хоча, таким його можна назвати лише умовно, адже містило не всі тексти Лесі Українки, чимало з них було скорочено, вилучено певні фрагменти – якісь із політичних міркувань. За останні десятиліття відкрито й перетлумачено факти біографії письменниці, опубліковано спогади сучасників, знайдено нові геніальні речі, а в бібліотеках та архівах - її листи", - розповів він.

Повне 14-томне видання творів Лесі Українки передадуть до понад 220 бібліотек

14-томник також доступний в електронному форматі для перегляду та завантаження безкоштовно на сайті Українського інституту книги.

Фонди Луцької бібліотечної системи поповнилися найповнішим виданням творів Лесі Українки

Кілька примірників видання отримають навчальні заклади Ковеля.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ