Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Волинь

У Києві відкрили виставку, яка руйнує міфи про Донбас

Український інститут національної пам’яті та Національний музей історії України підготували виставку «Донбас: переPROчитання образу», яка спростовує російські і радянські міфи про особливий статус Донбасу як окремого антиукраїнського регіону.

З 18 вересня її можна переглянути впродовж місяця в Національному музеї історії України (м.Київ, вул. Володимирська, 2).

Це спроба деконструювати негативний медійний образ краю як "особливого" регіону, створеного російською пропагандою та актуалізованого в українському суспільстві в умовах війни Росії проти України, - вважають в Українському інституті національної пам’яті.

У виставці зібрані найбільш переконливі та цікаві факти історії заселення степових регіонів, що  розкривають суть Донбасу як цивілізаційно-культурного перехрестя. Значна частина присвячена “антирадянським виступам” та проявам суспільної незгоди серед жителів Донецької та Луганської областей. Експозиція повністю руйнує міф про Донбас як “надзвичайно зрадянізоване” населення регіону.

“Спочатку  імперії крадуть  минуле, потім загарбують територію. Так зробила Росія з Кримом, який зображали “ісконно рускім”, і з Донбасом, з минулого якого стирали українські сліди. Такий погляд активно впроваджувався  в суспільну свідомість на цих теренах та в Україні загалом. Вже потім з‘являються «зелені чоловічки» чи терористи з георгіївськими стрічками, які нібито відновлюють історичну справедливість. Тому визволення і Криму і Донбасу неможливе без повернення правди про їхнє минуле, їхньої інтеграції в загальноукраїнський історичний наратив. На Донбас не російський чи радянський пропонує подивитися відкрита сьогодні  виставка. І побачити в ньому не Донбас, а українські Донеччину та Луганщину”, - наголосив Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Виставка містить маловідомі  матеріали з фондів Центрального державного архіву громадських об'єднань України, Галузевого державного архіву СБУ,  а також документи з Державного архіву Донецької області.

“Я пройшов і передивився всю виставку і з кожною світлиною світлиною моє серце билося все частіше і частіше. Перед мною були не лише світлини, перед мною була вся історія українського Донбасу. це і моя історія також… Історія - це дійсно інструмент, який можна використовувати як для пропаганди так і для контрпропаганди але це інше і наше життя. Я постійно про це говорю, що нам треба пробуджувати свідомість, нам треба деокупувати не тільки території. Нам потрібні люди”, - зазначив український вчений та громадський діяч, релігіознавець Ігор Козловський.

На відкритті виставки також виступили генеральний директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська, співробітник Національного музею історії України, кандидат історичних наук, учасник АТО Сергій Носочов, старший викладач кафедри історії Луганського державного університету, голова Луганського обласного об'єднання ВУТ ім. Шевченка та провідний науковий співробітник Музею історичних коштовностей України - філіалу Національного музею історії України Юрій Полідович.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ