Сьогодні у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося нагородження преміями та подяками переможців і призерів III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук та працівників освіти, які їх підготували. Про це повідомили 8 червня Гал-інфо у пресслужбі ЛОДА.
Подяки від голови Львівської облдержадміністрації та голови Львівської облради переможцям конкурсу вручав, зокрема, заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
"Мала академія наук – це те, що мотивує учнів і дає їм наснагу розвиватися. Функцією держави та посадових осіб є підтримувати та розвивати потенціал молоді, адже молодь здобуває всі свої перемоги не лише для отримання диплому, а й для того, щоб віднайти своє призначення у житті. Педагоги недарма з вами працюють, вони не дарма покладають своє здоров'я і всі свої вміння для вашої освіти. Учні, студенти та педагоги, які досягають своєї мети, мають бути почуті та гідно визнані. Наша команда працює над тим, щоб ви відчували свою цінність! Ми працюємо, аби наша талановита молодь розуміла, що коли буде освічена здорова нація, ми будемо непереможні в усьому. Вітаю усіх нас з вашими здобутками! Науково дослідна праця непроста. Тому фінансово підтримувати досягнення кожної дитини та кожного педагога - у пріоритеті обласної влади!", - сказав у своєму вітальному слові Іван Собко.
Директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска та заступниця Ольга Котовська вручили премії та подяки від департаменту педагогам, які готували юних переможців до участі у конкурсі.
"Багато талановитих українців свого часу не отримали визнання та премій з однієї простої причини - бо ми не мали своєї держави. Зараз ви маєте унікальний шанс своїми розробками показати, що ви - найкращі та гідні досягнень. На вас чекає важка робота, але ви зможете досягти своїх вершин", - зазначив Олег Паска.
Також подякою голови обласної державної адміістрації та голови обласної ради нагородили колектив Дрогобицького ліцею за вагомий внесок у підготовку обдарованих і талановитих дітей та щорічну підготовку переможців Всеукраїнських олімпіад, конкурсів, турнірів.
Президент Малої академії наук України Станіслав Довгий у своєму виступів зауважив, що два останніх роки конкурс проводиться онлайн і це дало можливість ознайомити з учнівськими роботами велику кількість людей. Він також висловив впевненість, що музей науки, який незабаром з'явиться у Львові, ще більше активізує роботу академії, адже дозволить залучити до дослідницької роботи талановиту молодь у територіальних громадах області.
Після нагородження відвідувачі заходи мали змогу послухати міні-концерт від камерного оркестру ЛНУ ім. Івана Франка. У нагородженні також взяли участь заступник голови Львівської облради Юрій Холод та заступниця голови постійної депутатської комісії Львівської облради з питань освіти, науки та інновацій Парасковія Дворянин.
Основними завданнями Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт є виявлення і підтримка обдарованих дітей, залучення інтелектуально й творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи, формування активної громадянської позиції учнів, виховання в них самостійності, наполегливості, вміння формувати й обстоювати власну думку.
Конкурс проводиться у 3 етапи: районний, міський та Всеукраїнський. У фінальному (Всеукраїнському) етапі конкурсу беруть участь по одному переможцю в кожній секції на II (міському) етапі конкурсу.
Довідково:
Мала академія наук України - освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів. Саме Львівська обласна Мала академія наук працює з 1978 р. У Академії діє чотири відділення: суспільно-гуманітарне, фізико-математичне, хіміко-біологічне та науково-технічне. У структурі відділень працюють 22 секції, в яких діють 64 різнопрофільні гуртки.