Питання протидії гендерно зумовленому насильству, в тому числі під час війни обговорили у понеділок, 25 листопада, у Львівській обласній раді під час засідання депутатської групи «Рівні можливості». Зустріч присвятили міжнародній акції «16 днів з протидії гендерно зумовленому насильству». Про це повідомляє ЛОР.
«Ми проводимо такі зустрічі щорічно, щоб привернути увагу до цієї проблематики. Наша депутатська група спільно з представниками громадських, благодійних та волонтерських організацій, профільних департаментів влади, поліції зустрілися, щоб наголосити на тих викликах, з якими стикаються не лише жінки, а й діти, літні люди, особливо в часі війни. Обговорюємо ефективні методи боротьби та протидії», – зазначила очільниця депутатської групи Соломія Риботицька.
Голова громадської організації Центру «Жіночі перспективи» Любов Максимович наголосила: «Сьогодні ми говоримо про проблему гендерно зумовленого насильства як одну з найважливіших у всьому світі, зокрема сексуального насильства. Україна опинилася у важкій ситуації й озвучена сьогодні статистика про це свідчить. Особливо важко зараз через агресію росії, яка використовує проти українців насилля як зброю».
На Львівщині, за словами Любові Максимович, в межах акції, яка триватиме до 10 грудня, заплановано чимало заходів, круглих столів, тренінгів, перформансів.
Начальниця сектору протидії домашньому насильству Львівського районного управління поліції №1 майор поліції Марта Василькевич зазначила, що в умовах війни з’являються нові чинники, які можуть призводити до вчинення насильства. Серед таких чинників – загальний негативний емоційний фон, постійні стреси та переживання, пов’язані з війною, загострене відчуття небезпеки.
«Навіть люди зі стабільною психікою не завжди витримують такі емоційні навантаження. Накопичення негативних емоцій може тривати місяцями, роками й у певний момент вони прориваються назовні. На жаль, цей «прорив» може мати різні форми, інколи – навіть насильницькі. І хоча ми можемо пояснити «корінь проблеми», це аж ніяк не може бути виправданням для кривдників. Тому, наше головне завдання – профілактика, запобігання, а якщо факт насильства таки стався – реагування, притягнення кривдників до відповідальності та захист жертв», – розповіла Марта Василькевич.
Від початку року у поліцію Львівщини надійшло майже 8 тисяч підтверджених повідомлень про вчинення домашнього насильства. За фактами було відкрито 216 кримінальних проваджень за статтею 126-1 (домашнє насильство) Кримінального кодексу України. Окрім того, правоохоронці склали на кривдників понад 7100 протоколів за статтею 173-2 (вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Також винесено щодо кривдників 4156 термінових заборонних приписів.