У луцькому Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відкрили виставку соціального значення «Memento mori» львівської художниці Світлани Редкач. Про це Гал-інфо повідомив Володимир Редкач.
На виставці представлено більше 300 робіт, які є результатом 20-річної творчості мисткині.
Відкриття виставки відвідали понад сотню лучан, як дітлахи, так і люди похилого віку. Привітати художницю прийшли друзі, сусіди та відомі митці з Луцька і Львова.
Гості ділилися враженнями від презентації експозиції, а також історіями, які вони пережили разом з художницею. Зокрема іконописець зі Львова, близька подруга Світлани Тетяна Скромна, розповіла історію про те, як рішучість і бажання до життя художниці, не дали їм загинути в горах, коли їх раптово в осінню пору застав снігопад.
Довгий час люди не розходились, спілкувалися, обмінювалися враженнями від побаченого.
«Я вперше на виставці, де потрібно було ходити зі свічкою», - зазначив колишній однокурсник художниці Юрій Мельник.
Поділився своїми враженнями і луцький художник, декоратор та ілюстратор Віктор Дембицький.
Фактично, на відкритті Світлана Редкач задіяла всі органи чуттів відвідувачів: відеоряд зі споглядаючим оком, ладан, який наповнював собою простір, червоне освітлення та моторошні інсталяції з плакальницею та падаючими у безодню ляльками.
«Це реквієм, данина минулому, моє оплакування втрати рідної сестри Наталії, яка також була художником. Багатошарові емоції як реакція на пережите, тут біль, крик, страх і гнів, трансформація душі та свідомості. Думаю кожен з нас у своєму житті переживав втрату. Хочу своїм мистецтвом нагадати нам усім, як важливо цінувати близьких нам людей. Саме вислів «Memento mori» служить фундаментом усієї моєї творчості, адже усвідомлення того, що ми можемо померти будь-якої миті, створює перехід до нової системи пізнання світу», – описує свою творчість мисткиня.
Експозиція буде тривати протягом місяця до 14 листопада, тому всі шанувальники сучасного українського мистецтва, можуть відвідати музей, осмисливши для себе тему буття.
Луцький відеомейкер Олександр Слобода зазначив: «Відвідувачам експозиція буде нагадувати про смерть, смуток, тому коли люди будуть відвідувати цю виставку і споглядати на ці картини, нехай вони задумаються не про смерть, а про життя».
ФОТО: Олег Бурлака