Про способи захисту та забезпечення безпеки ведення бізнесу та права власності, а також унеможливлення фактів рейдерства та належного реагування на них говорили сьогодні, 13 серпня, під час брифінгу у Львівській ОДА. Про це Гал-інфо розповіли у прес-службі ЛОДА.
ʺПитання захисту бізнесу, недопущення рейдерства є надзвичайно актуальними. Про що свідчить і той факт, що нещодавно вийшов указ Президента України про протидію рейдерству і про ті кроки, які необхідно зробити законодавчо для того, щоб ведення бізнесу на території України було більш безпечним для підприємців та унеможливлення рейдерських захопленьʺ, - зазначила т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Марта Бухтіярова.
Як розповіла заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Львівській області Оксана Куманська-Нор важливо розуміти, що не кожен конфлікт є рейдерством.
ʺКонфлікти, які трапляються на підприємствах, між власниками щодо користування майном не завжди є рейдерством. Рейдерство - це протиправне захоплення власності, бізнесу, і на факти рейдерства потрібно ефективно і оперативно реагуватиʺ, - наголосила Оксана Куманська-Нор.
Серед способів захисту від рейдерства вона виокремила судовий - звернення до суду із позовною заявою, заява у правооохоронні органі. Також це досудовий спосіб захисту – звернення до комісії з розгляду скарг органів юстиції.
ʺПрава на нерухоме майно виникають виключно з моменту державної реєстрації. Як і дані щодо зміни бізнесу, зміни власників, засновників, юридичної особи. Відповідно, значення саме реєстраційних дій у реєстрі і їх правомірність на сьогодні мають дуже важливе значення. Якщо ж представники бізнесу чи фізичні особи вважають, що державний реєстратор неправомірно вчинив ту чи іншу реєстраційну дію, вони можуть оскаржити її або ж до суду, або в досудовий спосіб захисту у спосіб звернення до адміністративних комісій. Такі комісії діють при Міністерстві юстиції України і при Головному територіальному управлінні юстиції. Важливо, що для того, щоб органи державної влади розглядали скаргу, вона повинна бути належним чином оформленаʺ, - зазначила Оксана Куманська-Нор.
Комісія розглядає скаргу упродовж 30-ти днів. Якщо ж заявник не згідний з рішенням комісії, його можна оскаржити в судовому порядку.
ʺСьогодні законодавець надав можливість захисту громадян у судовий спосіб, і досудовий, також це реагування і звернення до правоохоронних органів і посилена кримінальна відповідальністьʺ, - додала Оксана Куманська-Нор.
Також з метою протидії можливого рейдерства, власники можуть поставити своє майно на контроль та дізнаватись про зміни у реєстрації онлайн.
ʺВ нас сьогодні діє сервіс sms-маяк. Він діє вже тривалий час і на всіх наших виїзних консультаціях ми наголошуємо, що сьогодні держава надала можливість поставити на контроль своє майно. Всього достатньо підключитися до цієї послуги і отримувати інформацію. Є два види цієї опції. Перша менш вартісна і передбачає повідомлення про вже вчинену реєстраційну дію, друга опція включає повідомлення власника лише на стадії заяви про вчинення реєстраційної дії. Контроль свого майна є ефективним способом, щоб також швидко реагувати на будь-які порушення, які виникають щодо приватної власностіʺ, - додала Оксана Куманська-Нор.
Серед способів захисту власного майна також заява про заборону вчинення дій, яку може подати власник об’єкту нерухомого майна. Достатньо написати заяву та подати до Державного реєстратора. Така заява дає гарантію того, що упродовж 10-ти днів державний реєстратор не зможе вчинити жодних дій на підставі будь-якої заяви, яка б не подавалася, щодо об’єкту нерухомого майна.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, у Львові розпочав роботу Центр підтримки підприємництва.