Слухай онлайн
Cуспільство

У Львівській ОДА відсвяткували день заповідників та національних парків

Сьогодні, 11 січня, з нагоди святкування Дня заповідників та національних парків, директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник відвідав природний заповідник «Розточчя» та привітав працівників з професійним святом.

Вперше День заповідників і національних парків почав відзначатися в 1997 році за ініціативою Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи.Зазначимо, що заповідники є найвищою формою охорони природи в нашій державі.

Заповідання - як метод територіальної охорони природи, на сьогодні залишається головною гарантією збереження генофонду живої природи, унікальних природних екосистем, ландшафтів і є складовою системи забезпечення конституційного права людини на безпечне довкілля.

За сумлінну працю, високий професіоналізм у цій галузі – науковому працівнику, заступнику директора заповідника «Розточчя» Стрямець Галині Володимирівні вручили подяку голови Львівської облдержадміністрації.

Також подяку голови Львівської ОДА Олега Синютки за плідну роботу у природоохоронній галузі та значний внесок у збереженні біорізноманіття вручили колективу Природного заповідника «Розточчя».

Водночас нагадуємо, що сучасна мережа природно-заповідних об’єктів Львівщини сформувалась внаслідок праці багатьох поколінь природоохоронців і відіграє важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства.

Станом на 01.01.2019 на території області функціонує 377 об’єктів природно-заповідного фонду, загальною площею понад 158 тис. га, що складає 7,25% від загальної площі області. Завданнями природоохоронних установ є збереження природних комплексів, проведення наукових досліджень, спостереження за станом природного середовища, поширення екологічних знань, сприяння у підготовці наукових кадрів і спеціалістів у галузі охорони навколишнього природного середовища та заповідної справи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ